Narsist Kadının Özellikleri


Bir kadında narsistik kişilik bozukluğu olup olmadığını nasıl anlarsınız? Kadınlarda narsizm belirtileri nelerdir? Tedavi edilebilir mi? 

Narsist kadınlar ilişkinin başlarında kendi ayakları üzerinde duran, sevgilisini çok seven, canayakın ve masum bir profil çizerler. Siz neyi seviyorsanız onu sever, nelerden hoşlanmıyorsanız onları kesinlikle yapmazlar. Bu idealleştirme aşamasında sizi göklere çıkararak kendisine bağlayıp birlikte mükemmel bir çift olacağınız imajını yaratmaya çalışırlar. Ancak size yeterince yakınlaşmasının ardından giderek uzaklaşmaya başladığını fark edersiniz. Birden bire karşınızdaki insanın değişmeye başlaması normal gelmediğinden suçu kendinizde ararsınız. Ancak durum böyle değildir. Bu durum onun bozuk kişilik yapısının bir sonucudur. Asla yalnız kalamayan ancak biriyle birlikte de rahat edemeyen bu kadınlar hayatları boyunca ideal aşkı arar ancak bulduklarını düşündüklerinde ondaki kusurları tek tek gün yüzüne çıkarıp daha önce idealleştirdikleri çoğu şeyi eleştirmeye veya beğenmemeye başlarlar. Karşı tarafın insan olmasından kaynaklanan bir takım kusurları narsistin gözüne battıkça eşini değersizleştirmeye, olmadık nedenlerle kavga çıkarmaya ve ayrılmaya çalışır.

Ne seninle, ne sensiz

Narsist kadınlar yalnız kalamazlar ancak biriyle sürdürülebilir ve gerçek bir birliktelik de kuramazlar. Bu nedenle ya tek bir adamla sürekli ayrılıp barıştıkları bir ilişki sürdürürler veya birden fazla adamla bunu aynı anda sürdürürler. Biriyle ayrıldığında diğeriyle barışır böylece asla yalnız kalmaz ve kimseye de bağlı olmazlar. Bunun bir diğer versiyonu da evli adamlarla ilişki sürdürmeleri şeklinde görülür. Evli bir erkekle gerçek, bağlılığa ve sadakate dayalı ilişkileri olamayacağından bağlanma ve sorumluluk alma korkuları yatışır.

Olaya sizin açınızdan bakarsak idealleştirme aşamasında gerçek yüzünü çok iyi gizleyen narsist yıllardır aradığınız her şeyi size sunan bir kadın olarak sizi kendine aşık eder. Narsistlerin dayanılmaz bir çekicilikleri vardır, bu çekiciliğe bir de cennetten düşmüş gibi istediğiniz her şeyi size altın tepside sunması eklenince ona gitgide bağlanırsınız. Kanınıza zehiri vermiştir bir kere. Bundan sonra zaten durum sizin açınızdan giderek tehlikeli bir hal almaya başlar. Siz bağlandıkça, narsist kadın huysuzlaşır. Siz duygusal alanına girmeye, onun ruhuna dokunmaya çalıştıkça sizi refuze eder. Gel gitlerine, sürekli değişen modlarına bir süre uyum sağlamaya çalışır alttan alırsınız ancak ne yapacağınızı da bilemezsiniz. Onu ne bırakabilirsiniz ne de onla olabilirsiniz. Tam bir ne seninle ne sensiz durumu yaşıyor hale gelirsiniz sonunda..

Tehlikeli bir kadınla birlikte olduğunuzun işaretleri nelerdir?

Bu yazıya ulaştıysanız muhtemelen yanınızdaki kadında bir tuhaflık olduğunu fark etmiş ve araştırmaya başlamış olmalısınız. Yapılan araştırmalara göre narsistik kişilik bozukluğu olan bireylerin  %75’i erkek, %25’i kadınlardan oluşuyor. Kadınlarda erkeklere göre gelişmesi daha az görülen bir durum olsa da; gerek sosyal medya, gerekse ailelerin prenses kız sendromu nedeniyle kadınlar arasında da narsizm giderek yaygınlaşan bir durum halini aldı. Sevgilinizin bu kadınlardan biri olup olmadığından şüphe duyuyorsanız aşağıdaki soruları yanıtlayın;
 • İlişkinizin başlarında hayallerinizin kadınıyla birlikte olduğunuzu mu düşünüyordunuz?
 • İlk birkaç ay rüyalarınızın kadını rolündeki kişi sonrasında 180 derece değişti mi?
 • Bencilliği bariz bir şekilde gözünüze batıyor mu?
 • Tamamen kendi o anki çıkarı için sizi veya başkalarını manipüle edebiliyor mu?
 • En güzel gününüzü ortada bariz bir neden yokken cehenneme çevirebiliyor mu?
 • Dikkat çekmek, abartılı ve güzel görünmek ve başkalarının/toplumun gözündeki imajı onun için her şey mi? Bunun için özellikle sosyal medyayı kullanıyor mu? Dış görünüşe takıntılı mı?
 • Dostlarıyla ilişkisinin yüzeysel ve gerçek samimiyetten uzak olduğunu fark ediyor musunuz?
 •  Kendinizi onun yanındayken çanta gibi hissediyor musunuz? Gününüzün nasıl geçtiği, ne yaşadığınız umurunda olmuyor sadece kendi istediği zaman, istediği kadar ve istediği şekilde  sizi yanında taşıyor gibi mi?
 • Birilerine gösteriş yapmak onun için gerçek bir an yaşamaktan daha mı değerli?
 • Yalanlarını yakaladınız mı?
 • Sürekli onay ihtiyacı içinde mi?
 • Sizi terk ediyor sonra hiç bir şey olmamış gibi geri mi dönüyor?
 • Maddiyatçı mı? Sizi maddi yönden sömürdüğünü hissettiniz mi?
 • Kendisi hatalarından ders almıyor ve her sorun çıktığında hep o haklı siz haksız gibi mi hissettiriyor?
 • Hayat enerjinizi önce tavana çıkarıp sonrasında dibe mi düşürdü?
 • Canınızın acıması umurunda olmuyor, bu anlarda şaşırtacak seviyede tepkisiz mi kalıyor?
 • Hiçbir zaman gerçek, içten ve anlamlı bir konuşmanız olmuyor mu?
 • Onunlayken sürekli diken üstünde misiniz?
 • Kendinizi onun tarafından büyülenmiş ve sonra da kandırılmış hissediyor musunuz?
Tüm bunlar anti sosyal kişilik bozukluğu olan bir kadınla birlikte olduğunuzun çok kuvvetli işaretleridir.


Narsist Kadın Özellikleri

·         Bencillik
·         İçten sevememek
·         Manipulasyon yeteneği
·         Yalan
·         Yapay bir çekicilik
·         Yüzeysel ilişkilerde ve insanları etkilemede usta olmak
·         Derin bağ kuramamak, çıkar ilişkilerine yatkınlık
·         Teşhircilik, doğal olmamak
·         Acı veya üzüntü hissetmesi gereken durumlara tepkisizlik ve umursamazlık 
·         İçten bakmamak
·         Empati kuramamak
·         Güvenilir olmamak
·         Pişmanlık duymamak
·         Aldatmak
·         Karşısındakinin kararlarını ve davranışlarını kontrol etme eğilimi
·         Haklılık ve üstünlük duyguları
·         Tartışmalar sonrasında sosyal medyadan engellemek
·         Suçlu hissettirmek
·         Aşağılamak
·         Kazandığından çoğunu harcamak, sürekli borçlanmak, kumar vb gibi alışkanlıklar
·         Kendini olduğundan farklı göstermek ve kendine söylediği yalanlara inanmak
·         Dikkat çekici olmak
·         Kurnazlık
·         Karşı tarafın acısına veya sıkıntısına duyarsızlık

Yukarıda saydığım özelliklerin hepsi aslında hem kadın hem de erkek narsistlerin ortak özellikleri. Genel hatlarıyla narsist kadın ve erkekler oldukça benzer davranış kalıpları sergileseler de bazen cinsiyet faktörü nedeniyle aynı davranışı sergilemenin farklı yollarını kullanabilirler. Kadın ve erkek narsistler arasındaki temel farklılıkları ise aşağıdaki gibi sıralayabilirim;

·       Öncelikle kadın narsistler erkeklere göre kişiliklerini daha iyi saklarlar. Nasıl bir insanla birlikte olduğunuzu anlamanız erkeğe göre daha uzun zaman alabilir. Bu durumun temelde 2 nedeni var aslında. Birincisi toplumda erkeklerin daha özgür yetiştirilmeleri ve bazı olumsuz özelliklerini saklama gereği duymamaları (çok eşlilik ya da eşini köle gibi kullanması gibi) Diğer taraftan bir kadının tamamen taş kalpli, acımasız ve duygusuz olabileceği çok öngörülmediğinden, hem kendisinin saklanması daha kolaydır, hem de sizin farkına varmanız daha zordur.

·       Erkek narsistlerde agresiflik baskınken, kadın narsistler daha çok pasif agresiftir.

·       Erkek narsistler para ve güç ile, kadınlar ise dış görünüşleriyle karşı tarafı etki altına almaya daha yatkındır. Bu yüzden erkek narsistler sürekli olduğundan daha güçlü, kadınlar ise olduğundan daha güzel görünmeye çalışırlar. Çoğu narsist kadın estetik operasyonlar konusunda takıntılıdır.

·       Kadın narsistler erkeklere göre durumlarının daha fazla farkındadırlar. Her ikisi de temelde kendisini mükemmel görse de kadın narsist, kendisini hemcinsleriyle kıyasladığında kişiliğindeki farklılığı daha kolay fark edebilir.

·       Kadın narsistler istediklerini elde etmek için “kurban” rolüne bürünmeye erkeklere göre daha yatkındırlar. Karşısındakinin vicdanıyla oynamak için duygu sömürüsünü ve gözyaşlarını daha fazla kullanırlar.

·       Bir sorun olduğunda kadın narsistler sürekli söylenme ve karşı tarafın başının etini yeme moduna geçmeye daha çok yatkınken erkekler  silent treatment moduna geçmeye yatkındır. Ancak her ikisinde de bir sorun olduğunda karşılıklı sağlıklı bir iletişim kurularak o sorun çözülemez. Sizi dinlemez, ne dediğinizi anlamaya çalışmaz ve sizi zıvanadan çıkarana kadar bu tavırlarını sonlandırmazlar.

·       Kadın narsistler için çocukları birincil besin kaynağı iken, erkek narsist için çocukları kısa vadede besin kaynağı, uzun vadede ise baş belasıdır.

·       Narsist kadınlar evliliği bir statü olarak gördüklerinden birincil kurbanlarına evlilik konusunda baskı yapmaya yatkındırlar.  Maddi yönden kendisini tatmin edecek ve sosyal çevresinde itibar sağlayacağını düşündüğü biriyle karşılaştığında onu evliliğe ikna etmek, narsist kadın için kazanması gereken bir oyun/yarış halini alacaktır.

·       Her ikisi de çok eşliliğe, sapkın cinselliğe ve aldatmaya eğilimlidir. Bununla birlikte kadın narsistlerde bu durumun tespiti erkeklere göre daha zordur fakat illa ki kendini belli ederler.

·       Para konusunda her ikisi de bir şekilde çok para kazanıp, çok harcamaya tutku derecesinde isteklidir. Ancak erkekler kazanma konusunda daha çok hırslıyken, kadınlar aşırı harcamalar konusunda daha isteklidir. Haksız kazanç elde etmekten veya kazandığından fazlasını harcamaktan her ikisi de pişmanlık duymaz.

·       Erkek narsistler partnerine daha çok “Benim kimseye ihtiyacım yok, sen olmasan da olur, şuan yanındayım diye şükretmen lazım” modunda yaklaşırken, kadın narsistler “Bana borçlusun. Ben olmasam şu olurdu, bunu yapamazdın, kimse seninle olmazdı” şeklinde bir yaklaşım sergilerler.

Gördüğümüz gibi aslında kadın ve erkek narsistler arasında büyük farklar yok. Farklılık yalnızca cinsiyet kaynaklı bir kaç ufak ayrıntı, ama genel kişilik patterni tamamen aynı.

Büyük resme baktığımızda her ikisindeki sorun da temelde çıkarsızca birini sevmeyi bilmemelerinden ve kendi içlerinde vicdan ve merhamet duygusu taşımamalarından kaynaklanıyor. Bu da empati duygularının gelişmemesine neden oluyor. Karşısındaki insanla empati kuramayınca da pişmanlık hisleri olmuyor ve içlerinde herhangi bir ahlaki değer sistemi oluşturamıyorlar. Bunların sonucunda manipülasyon, yalan, sapkınlık, değersizleştirme gibi özellikler kişiliklerinde patolojik seviyede ortaya çıkıyor.

Sorunun temeli oldukça derinde olduğundan ilaçla veya terapiyle tedavi edilebilme şansları ne yazık ki yok. Henüz bir insanın kalbine sevgi koyacak bir ilaç üretilmedi. Ve var olmayan bir ruha uygulanan hiçbir terapide başarı kaydedilmedi. Dolayısıyla hayatınızda böyle bir kadın varsa; ister arkadaş, ister sevgiliniz, isterse patronunuz olsun yapabileceğiniz en iyi şey sizi tamamen tüketmeden önce tehlikeyi fark edip ortamdan bir an önce arkanıza bakmadan uzaklaşmaktır.

Sevgiler,

Yorumlar

 1. Narsist kadının bütün özellikleri çok güzel açıklanmış.Bu kişilik bozukluğuna sahip ruh hastaları hep aynı şablonu kullanıyorlar sanki hemen hemen bütün davranışları her kurban için çok küçük farklılıklarla aynı gibi.

  YanıtlaSil
 2. ALLAH C.C. nefsimizin terbiye yollarını anlatmışdır.

  1. Harama giden yolları tıkamak.
  2. Haramları terk etmek
  3. farzları yerine getirmek.

  nefs açlıktan ve ölümü hatırlamakdan da korkar.

  bu narsism belası nefsin şımarıklığından gelir. onu eyitirsek ALLAH C.C. izniyle düzeliriz.

  E doğrusunu ALLAH C.C. bilir...

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cünkü hissetmediğin duyguları sana hissettirdiği icin :-) sebebi'de digerlerinden farkli olup ilk aşamada neşeli ve kurnaz oluşları,,,özleme bence zaten şuan digerleri ile meşkuldür hepte ayni sözcükler...yalniz beni sevmelisin ve yalniz benim olmalisin :-))(

   Sil
 4. Kneimi hep farklı hissettirecek bi hastalığım olsun istediğimden youtube de bikaç video izlemiştim ruhsal hastalıklar alakalı sonra narsistlikle alakalı ve narsistlik o kadar benimle uyuşuyordu daha emin olmak için birsürü makale okudum nerdese hepsi aynı şeyi söylüyordu sonra bu makaleyi okudum %99 eminim ama kimsenin parasını sömürme ihtiyacı duymuyorum ailem hariç ama para kazanıp harcamayı severim geri kalan herşeyde zaten uyuşuyor her cümlede kendi yaptıklarımı hissettiklerimi hatırladım, henüz 16 yaşındayım, böyle biri olmak istemezdim keşke tedavisi olsa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tedavisi var kardeşim yüzleşmek ve değişmek istemek git düzgün bir terapiste ilaçlar fayda etmez sadece terapi

   Sil
 5. Bir kadın narsist bir erkekle 12 yıl geçirirse bazı narsistik özellikler gösterir mi ? Aile geçmişinde de bir narsist babası varsa.

  YanıtlaSil
 6. Bende katılıp biseler ekleyeyim anlatılanların belki daha fazlasını yaşadım dediğiniz gibi ne yaparsan yap suçlu mahkum sensin seni aldatır senin yüzünden yaptım der çalışmaz bakarsın bütün maaşını verirsin yetmez daha fazla der özenti hayatı vardır bütün olumsuzlukları senin üstüne yıkıp tek başına bırakır kullanır emer neyin varsa alır benim ayrılma nedenim ise şu oldu orda bile benciller başkasından hamile kalıp kürtaj parasını tehditle aldı ve benimle işi bitince de Allah'a şükür aramadı ve ben bu durumda bile öle etkilendimki acaba benim yüzümden mi başkasından hamile kaldı diye kafayı takmaya başladım arkadaşlar size tavsiyem su olsun bu insanlar dedikleri gibi asla duzelmezler her zaman yeni kurbanlar bulacaklar siz siz olun sevmeyin bu onların en büyük silahıdır bir kere düştüğünde haklı olduğunuzu bile bile haksız sın sen insan değilsin sen yaptın sen bozdun senin yüzünden der Allah böle insanlardan uzak tutsun azıcık da merhametsiz varsa vay halimize kadının narsist olanı insanı ipe gönderir kurtulmanın tek yolu ise tamamen kaçmaktır gerekirse şehir değiştirmeniz gerekiyor

  YanıtlaSil
 7. Her Narsist Kadın Aldatır mı? Aldatmayan Narsist Olamaz mı?

  YanıtlaSil
 8. Kaynaklarda ne terapi ne de ilaç fayda etmez demiş, yorumlarda çok bilmişler kaya isimli mesela akıl vermeye çalışıyor. Yorumlarda bari çarpıtma yapılmasın.

  80×80=6400.  80×80= köpek. değil.

  Veya 80×80= 64 de 160 da değil.

  YanıtlaSil
 9. Sevgili blog; 30 yaşındaki birisi seni her şekilde tatmin edebilirim demişti. Beni her şekilde tatmin edebilirmiş. Çok zevk aldırıp ? daha neler neler yaparmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili blog; Farklı benzer bir kadın da; sürekli etrafımdaki kızları, benimle konuşmak isteyenleri sürekli bana eften püften sebeplerle kötülemişti. Şimdi çok daha iyi farkedebiliyorum. Çok çok teşekkür ederim. İzole edilmek .... Allahım berbat bir duygu bu. Herkes lütfen kendi yaşıtlarıyla. Hayır yaşça da benden çok büyük. Birisi yüzme havuzundan çıkınca duşta şampuanı fazla kullanmış; diğeri çok açık giyinmiş. E madem Din i dahi kendi izolesinde kullanacak bunları söyleyerek kendisi de haram işlemekte. Sanırım çok ciddi kıskanmış. Yazdıkça daha da çok farkediyorum. Teşekkür ederim. & Kız kardeşime bile sarılamazmışım. Çok günahmış ? ....
   Ayrıca hatırladıklarımdan mesela: akrabalarımdan bile ne kadar sevdiklerim beni de sevenler mevcutsa tamamını benim yüzüme bakarak: (İlk manipülesini burada yakın bir vakitte farketmiştim, hatta mutfaktaydı, böyle sisli gibi bir ilüzyonumsu bir görüntü gördüğüme yemin edebilirim; yüzüme yaklaşarak (sevdiklerimi ve beni de sevenleri kastederek) : İsimlerini sayarak '' Sevmiyorum '' , yineleyerek '' Hiçbirisini Sevmiyorum '' yapmıştı.

   Sil
  2. Peki madem bu kadın hiçbirisini sevmiyorsa; (tam tersi ben çok seviyorum ) beni rahat bıraksın işte. Neden rahat bırakmak yerine sürekli ve her fırsatta beni sevenleri bana kötülüyor. Beni de beni sevenlere kötülüyordur muhtemelen.

   Sil
 10. Sevgili blog; canımı acıtacakları konuları, zaaflarımı bir şekilde tespit edebiliyorlar. Benim düşüncelerimi bazen benim yerime nasıl söyleyebiliyorlar anlayamıyorum. Lakin sürekli bir puslu bıçağa çatala felan bakar gibiyim, gün içerisinde hissettiklerimin aynısını her defasında görmem bir şekilde mümkün oluyor. Sanki çatal bıçaklara bakmakla bunları dostummuş gibi zannetmekle azıcık dikkatsiz davranıp yaklaşmalarına izin verirsem eğer ruhumu çok fena acıtıyorlar ve kanatıyorlar, canım o kadar çok acıyor ki. Her seferinde ben bu tuzağa düşüyorum. Nasıl düşmem ? Nasıl kurtarabilirim kendimi ? Aşırı bencillikleri karşısında özür dilemelerini beklerken bilerek bekletmelerinden, sürekli olayları çarpıtıp benim zaaflarıma saldırırlarken farketmemden nasıl kurtulabilirim ? Kendime çok kızmaktan her defasında bu tuzaklara düştüğümden ötürü kendimi suçlamaktan nasıl kurtulabilirim ? Sürekli extrem testlere girmekten nasıl kurtulabilirim ? Kendimi bunlara bağımlı etmekten nasıl kurtulabilirim ? Benden zorla koparttıkları sevgimi kırıntı şeklinde bana verip beni kendilerine zaman geçtikçe daha da bağımlı etmelerinden nasıl kurtulabilrim ? Sürekli kendimi bunların hayatına adamış bulmaktan nasıl kurtulabilirim ? sÜREKLİ KENDİ PLANALRIMI, KENDİ HAYATIMI İHMAL EDERKEN kendimi farkedişimden kendimi nasıl kurtarablirim ? Beni Allah kurtarsın. Ümit ederim ki kutulacağım.

  YanıtlaSil
 11. Sevgili blog; farklı birisinden daha bahsetmek istiyorum.
  Benim gözümün önünde gözüme soka soka omuzlarıma masaja ihtiyaç duyuyorken gidip farklı birisine masaj yapmıştı.
  Sevdiğim kimsenin beyaz çoraplarını sevdiğimi mesela öğrenir öğrenmez ayaklarına sürekli beyaz çorap giymişti. Kendisini sanki Sevdiklerimmiş gibi benzetip rol yapıp hemen sonrasında bu şekilde yanıma yaklaşıp canımı ruhumu acıtmıştı.
  Sürekli beni süzer süzer bir şekilde sırıtır, gider kığını kıyafetini buna göre değiştirir hemen sonrasında bu şekilde karşıma çıkar.

  Bir keresinde demir tabaklara fobimden bahsetmiştim. Zaten o fobime de yine kendisi gibi tiplemeler sebep olması .... O vakitten itibaren her tarafı demir tabaklara; porselenleri bile demirlerle değiştirmişti ki inatla da her tarafımı demirlere boğmuştu. Çatalları kaşıkları bu demir tabaklara vurarak sesler çıkartıp gürültü felan da yapmış idi. Sezmesini hala daha anlamlandıramıyorum. Zihinsel virüs gibi sanki, a doğru ya zaten blogta yazılanlarda okumuştum.

  Sürekli cırtlak bir sesle bana seslenip de durmaktaydı. Allahım sesi zihinimden silinip gitsin istiyorum.

  Her yakaladığı fırsatta kendi yaptıklarını sanki günah keçisiymişim gibi benim üstüme yıkmaktan asla geri durmazdı. Yaşça benden bayaa büyük oluşu ....

  Benimle bevl yarışı sanırım ben henüz 4 yaşlarımdayken start veren bu kadın sürekli benimle bevlini yarıştırıp durur eğer bevl yarışına zorlamasını responce ' u tercih etmezsem kinlenir gider derhal farklı birine yapışır.
  (Sanki çok güzelmiş gibi bir şekilde etraftaki erkekleri birbirine düşürmeyi çok iyi başarır da. )

  Beni bir sal, bir rahat bırak deyişimden asla anlamaz, rahat bırak dediğimde bana yapışır, uğraşır uğraşır ( hayır, herkes yaklaşık kendi yaşıtlarıyla ); dahasında sinirlendirir dahasında da madur edilen sanki kendisiymiş gibi o yaşına başına utanmadan kurban rolüne bürünür idi. Üstüne herkesin içerisinde ''oğlum benimle uğraşma aaa '' '' oğlum benimle uğraşma aaa '' '' oğlum benimle uğraşma aaa '' felan da yapmıştı. Hadisin ordan. Beni rahat bıraksa zaten kendi yaşıtım kızlarla vakit geçirmek isterim.


  Bir keresinde gerçek suretini yakalamıştım sevgili blog. Maskelerini takmazdan evvel, perdenin arkasından; o kadar çirkindi ki ....

  Sürekli etrafa maskeleriyle gezmek zorunda kalan bir hayatı yaşamak mı asla .... ve yerinde olmak da hiç istemezdim. Zaten lüzumsuz ve çok soru yönelten bir kadın.

  Bir keresinde terliğinin yerini değiştirdim diyerek ne denli kinlenmiş meğer ....
  Seneler sonrasında anlamıştım.

  Beni sürekli etrafa kötülemiş meğer. Yerime konuşmaktan da adıma konuşmaktan da çok hoşlanmakta. Sevgili blog; sanki etrafım sarı küsküt otuyla çepeçevre sarılmıştı, az buçuk ayıklamayı başardım. Teşekkür ederim.

  O kadına birkaç soru sormakla hayatımın en büyük hatalarını yapmıştım diyebilirim. O kadını dinlemekle, empati göstermekle hayatımın en büyük hatalarını yapmıştım her seferinde.
  Sanki zihnimi ele geçirmiş ve belki 15 senedir zihnimde yaşıyordu. Benim yerime düşünmekte benim yerime konuşmaktaydı sürekli.
  Bu arada oglunun vefatında kendi poposu donmaması için altına minder istemiş. Her gelen bakmış böyle. Cenaze evi orası hiç ağlamamış, göz yaşı bile dökmemiş.

  Ben bu karıdan nasıl kurtulabilirim ?
  Allah beni bu karıdan ve bu karının anasından kurtarsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Resmen bir ara sırf lavaboya gitmek için beni bekler, ben lavaboya gideceğim vakit lavaboya koşar idi.

   Dahası kalbimde ve ruhumda çok çok yaralar bıraktı. Nefret ediyorum. Lakin ayrılamıyorum. Bir şekilde kopmayı başaramıyorum. Dear blog. Bir gün başaracağım.

   (O karının Defalarca kurban rolüne bürünüşü hala daha gözlerimin önünde ve gitmiyor. )


   Sil
  2. Allahım beni bu tiplerden kurtar ! Allahım bir dirlik versinler. Sarı küsküt otu gibi yapışmışlar bana ve bırakmıyorlar. Boğuluyorum. Bir müsaade etsinler istiyorum. Beni rahat bıraksınlar istiyorum. Lakin gün içerisinde mecburen katlanmak ve konuşmak zorundayım. Bu haldeyken kurtulmam çok çok daha zorlaşmakta. Ama meecburum. Sevgili blog; şu anda gidicek yerim yok. Golden Retriever ım. Bana böyle diyorlar zaten. Ve bu şekilde kendi gibi nkb tipler arasında bu şekilde konuşmaktalar. Kalıcak kıytırık bir mesken. Önüme mama; lakin tasmalıyım. Hareket edebileceğim yer kısıtlı ve bana çok kötü davranılmakta. özgürlüğümü istiyorum. Sınırlarım işgal edilmesin istiyorum. Huzur istiyorum, sükunet istiyorum. Artık diken üstünde hissetmek, korku içerisinde yaşamak istemiyorum. Aşırı kontrol edilmek istemiyorum. Aşırı baskı görmek ve eziyet çekmek istemiyorum. Canım çok acıyor. Az evvel dayanılmaz haldeydim. Acım biraz hafifledi. Geceleyin uykum sürekli bozulmuştu. Bu farklı tiplerin tamamı beni farklı farklı konularda sömürmekteler idi. En acısı uyku uyuyamamak ! Yanlarına azıcık yaklaşayım ki (ben yaklaşmasam da zaten bunlar sürekli yaklaşmakta ve fırsat gözetmekteler. Sürekli yüksek nazarlarına maruz kalmaktayım ve fırsat kollamaktalar); anında bana çok sivri bıçakları gerçekten var sanki ve sürekli bana saplamaktalar. Ruhuma görünmeyen sivri keskin bıçaklarla saldırmaktalar. İnanasım gelmiyor, sürekli bahaneler üretmekteyim lakin; Olağanüstü canımın acıyışı bunları göstermekte. Allahım; yanlarında kaldığım her süre zarfında her geçen saniye zihnimde yarım kalan mesele demek !!!!
   Uyanmalıyım, ama uyanamayacak kadar yorgunum. Mücadele etmeliyim ama artık bu savaş çok uzadı; hem moralim sıfırlandı hem kendim çöktüm. Şimdi gün içerisinde beni yanlarına çekmek için yemleme yapacaklar. her türlü çabayı gösterecekler. yan yana gelir gelmez; anında uygun anda üstüme sivri bıçaklarıyla saldıracaklar. Bir çeşit haşhaşiler bunlar !! Ya da Sırtlanlar. Asla pişmanlık ve acıma merhamet duyguları içermiyorlar gerçekten. Asla yan yana gelmemeliyim. Lakin küçücük bir odacığım var. Bu odacığın çevresinde içeriye dalmaya çalışan zombi de gibiler. (Önceki günler geride kaldı, artık burası mevcut canımcım) YAklaşıp yüksek sesle telefonla konuşup; içerde olduğunu biliyorum. Elbet dışarı çıkıcaksın ya da odacığın dışıdnan korkutalım. Bir şekilde kendimize çekelim, dışarı çıkamsını sağlayalım. Yanımıza çekelim.
   Hissettiğim: Sanki Kurbanlık Koç veya Keçi gibiyim. Ya da Oğlak gibiyim. Kurbanlığım. Buradan beni bir şekilde çıkartacaklar bir şekilde yanıma yaklaşacaklar ve bana saldıracaklar ! Evet, oalcak olan tam olarak bu işte ! Bana yaptıkları , bana hissettirdikelri tam olarak bu ! Ayrıca dahası her şekilde kendimden şüpheye düşmem için olağanüstü gayret sarf edilmekte. Allah tüm madurları da beni de kurtarsın. Lütfen kurtarsın. Bunlarla imtihan olunuyorsam kolay eylesin ve artık bitirsin.

   Sil
  3. 4-5 yaşıdaki bir çocuğun tek başına bir yerlere gönderilmesi de bir çocukla hatta bebekle bevl yarıştırmak ....

   Çocuk veya bebek baktığını zanneden etrafta da o kadar fazla kimse maalesef o kadar fazla mevcut ki !
   Her defasında yıpranan, üzülen, canı acıyan gerçekten masum o güzel çocuk. Ve sürekli can acıtanlar hep çocuk kalacak olan yaramaz bencil şişmanlara hakaret patalojik narsistler ! Hiç çocukluktan kurtulamayacak olan etrafındaki herkesi kendi oyuncağıymış gibi gören ve canını acıtmakta kendilerine hak sahibi iddia eden; eğer oyuncak olarak gördükleri kendielrine sınır koyarlarsa en kötü oyuncak en iğrenç aşağılık değersiz oyuncağımdır; bu tiplerden Allah bu şekilde tüm madurları da beni de kurtarsın. Bu tiplerin tamamı biraraya gelsinler ki birbirlerinin sınırlarını ihlal edip dursunlar ! Madurları rahat bıraksınlar. Sevgili Blog; Empat olarak benim de kurtulmam ümidiyle .

   Çok teşekkür ederim.

   Sil

Yorum Gönder

Popular Posts

Narsist Mağdurlarının Hikayeleri

Narsist Geri Döner Mi?

Narsist Erkeğin Özellikleri