Narsist Yakınlarının Hikayeleri

Narsistin kurbana yaşatacağı hikaye bellidir.

Eğer hiç tanımadığınız birinin hikayesini okurken sanki sizin hayatınızdaki kişiyi anlatıyormuş hissine kapılıyorsanız karşı karşıya kaldığınız şeyin "kişilik bozukluğu" olduğundan şüpheniz olmasın.

Siz de kendi hikayenizin narsizmi anlama ve bir narsistle kurulan yakınlık sonucunda olabilecekler konusunda başkalarına yol gösterici olabileceğini düşünüyorsanız hikayenizi benimle (narsistsevgili@gmail.com) paylaşabilirsiniz. Bu sayede belki de hiç tanımadığınız bir insanın hayatında fark yaratabilir, siz de kendi tecrübenizle bir başkasına ışık olabilirsiniz.

Sizden Gelenler


Yorumlar

 1. Faydalı bir dosttur burası,.gönlü güzel insanlarin cığlığı olduğunuz için sonsuz teşekkürler...Umarım GERÇEK BİR NARSİSTLE KARŞİLASMAZ VE BU SATIRLARI AYNISI EVET EVET AYNISI ŞEKLİNDE OKUMAZSINIZ..SEVGİYLE

  YanıtlayınSil
 2. BU HAYATTA KENDİME NEDENSE EN YAKINIM OLARAK İNTERNETTE BU KONU İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLAR YAPAN İNSANLARI GÖRÜYORUM.TEMEL GÜVEN DUYGUM KIRILDIĞI İÇİN AİLEMDEN BİLE YAKIN GÖRÜYORUM BU İNSANLARI HEPSİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER
  SAYGILAR:))

  YanıtlayınSil
 3. Çünkü bunu dinlemekle hiç kimse anlamıyor. Anca yaşamak maalesef deneyimlemek lazım. Yalnız olmadığımı bilmek banada iyi geliyor.Kendime öfke doluydum. Yavaş yavaş kendime saygı duymaya başladım.

  YanıtlayınSil
 4. Beynimdeki belirsizliklere ışik oldunuz.Rahatladım .Senin yüzünden lafını duymamin sebeplerini buldum sayenizde.Bicok olay bicok dügüm cözüldü beynimde sayenizde..

  YanıtlayınSil
 5. Flörtöz,sahiplenmez ,hep o haklı ,hersey ayagına gelir,onaylamazsam bozulur,hakkımı bagirarak haykirdim siddet uygular,küfurbaz,hesap sorulmaz ,nerde oldugu bilinmez,ona sormalı danismaliyiz,kendimi hep suçlu hissettim ve yetersiz.Dügümü cözdüm sorun o ,ben degil.

  YanıtlayınSil
 6. Narsist belası ile bende böyle bir hataya düştüm kendisi yabancı uyruklu idi çocuk bakıcılığı yapıyordu ilk başta ben beni gerçekten sevdiği sandım ve sonra o aşk bonbandırmanından sonra ilişkimiz 4ay sürdü gerçek yüzünü gördüm de kurtuldum amaci bana finansal olarak destek çıkmam sürekli kahkülünden bahane edip para istemeye yeltenen kadından ne beklersiniz amaci para koparmak ve kendini devamlı övmek sizde benim gibi yemi yutup onu onaylamak ve pohpohlamak arkadaşlar burada bahsettiğim durum hani buralara bakıcılık yapıp daha sonra internetten tanışıp evlenmeye niyetlendiğimiz kisiler var ise ilk başta bi arastirin kimin nesi kimin fesi kocası varmi dulmu amaci nedir ve arkasında çetemi var arastirin bazıları cete’de çıkabiliyor ben 1 sene geçmesine rağmen yeni yeni düzeliyorum çok şükür namaz be dua ederek yeni yeni kendimi toparlanıyorum aslında narsist kişiler bir iliskiniz var ise hic üzülmeyin hastan hastaaaaa duygusal olaya bakmayın sadece teknik açıdan bakın o bir ruh hastası Allahayakin size uzak dursun yanı kısacası görünen seytanlar umudunuzu kaybetmeyin iyi insan ve narsist kişiliği olmayan insan zaten belli eder ve güvenirsiniz onun icin narsist’ti keşfedin ve iyice kendinizi eğitin yoksa sonucunuz hep hüsran hep cehennem olur şimdi benim gibi bir olayı yaşadıysanız bu durumda o ne kadar mutlu görüşmede bu bir yanıltmaktadır boşverin sizin icin bir tecrübe oldu artık güçlüsünüz şimdi onu düşünmeyin Allah bizleri doğru insan ile karşılaştırsın selametle

  YanıtlayınSil
 7. Psikolojinizi yüksek tutun. Hobi bulun yada bir şeylerle uğraşın. Onların normal yaşamları kendilerine göre doğru. Karşınızdakinin ruh sağlığı sıkıntılı olan birisi olduğunu kabul edin. Dışarı karşı son derece iyi ama size karşı psikopat olan birisi. Onu düzeltecek olan sizsiniz..bunu unutmayın.
  Selametle.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Popular Posts

Narsist Geri Döner Mi?

Aşırı Bağlanma Problemi: Hastalıklı Bir İlişkiyi Sürdürmenin Psikolojisi