Narsist Mağdurlarının Hikayeleri

Narsistin kurbana yaşatacağı hikaye bellidir.

Eğer hiç tanımadığınız birinin hikayesini okurken sanki sizin hayatınızdaki kişiyi anlatıyormuş hissine kapılıyorsanız karşı karşıya kaldığınız şey "pattern" diye tabir edilen kişilik örüntüsü olabilir.

Narsistik kişilik örüntüsüne sahip insanlar hayatına giren kişilerle benzer hikayeler yaşar ve yaşatırlar. 
Siz de kendi hikayenizin narsizmi anlama ve bir narsistle kurulan yakınlık sonucunda olabilecekler konusunda başkalarına yol gösterici olabileceğini düşünüyorsanız hikayenizi benimle (narsistsevgili@gmail.com) paylaşabilirsiniz. Bu sayede belki de hiç tanımadığınız bir insanın hayatında farkındalık yaratabilir, siz de kendi tecrübenizle bir başkasına ışık olabilirsiniz.

Sizden Gelenler

Yorumlar

 1. Faydalı bir dosttur burası,.gönlü güzel insanlarin cığlığı olduğunuz için sonsuz teşekkürler...Umarım GERÇEK BİR NARSİSTLE KARŞİLASMAZ VE BU SATIRLARI AYNISI EVET EVET AYNISI ŞEKLİNDE OKUMAZSINIZ..SEVGİYLE

  YanıtlaSil
 2. BU HAYATTA KENDİME NEDENSE EN YAKINIM OLARAK İNTERNETTE BU KONU İLE İLGİLİ PAYLAŞIMLAR YAPAN İNSANLARI GÖRÜYORUM.TEMEL GÜVEN DUYGUM KIRILDIĞI İÇİN AİLEMDEN BİLE YAKIN GÖRÜYORUM BU İNSANLARI HEPSİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER
  SAYGILAR:))

  YanıtlaSil
 3. Çünkü bunu dinlemekle hiç kimse anlamıyor. Anca yaşamak maalesef deneyimlemek lazım. Yalnız olmadığımı bilmek banada iyi geliyor.Kendime öfke doluydum. Yavaş yavaş kendime saygı duymaya başladım.

  YanıtlaSil
 4. Beynimdeki belirsizliklere ışik oldunuz.Rahatladım .Senin yüzünden lafını duymamin sebeplerini buldum sayenizde.Bicok olay bicok dügüm cözüldü beynimde sayenizde..

  YanıtlaSil
 5. Flörtöz,sahiplenmez ,hep o haklı ,hersey ayagına gelir,onaylamazsam bozulur,hakkımı bagirarak haykirdim siddet uygular,küfurbaz,hesap sorulmaz ,nerde oldugu bilinmez,ona sormalı danismaliyiz,kendimi hep suçlu hissettim ve yetersiz.Dügümü cözdüm sorun o ,ben degil.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Psikolojinizi yüksek tutun. Hobi bulun yada bir şeylerle uğraşın. Onların normal yaşamları kendilerine göre doğru. Karşınızdakinin ruh sağlığı sıkıntılı olan birisi olduğunu kabul edin. Dışarı karşı son derece iyi ama size karşı psikopat olan birisi. Onu düzeltecek olan sizsiniz..bunu unutmayın.
  Selametle.

  YanıtlaSil
 8. Düzelirlermi ki? Ben umutsuz vaka görüyorum. Kimde düzelmişse yazsın ne olur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 9. Haklısın, düzelmiyorlar.. Tam düzeldi diyorum birden değişen bir ruh hali.. Bilmiyorum belki benimkinde artı bir sorun daha var..Bazen o kadar normal oluyor ki sonra bir bakmışsın ortada fol yok yumurta yok bambaşka bir kişilik, resmen zorluyor...Bazen, bazen kendimden sıkıldığım olmaya başladı.. Narsist olduğunu öğrenmeden önce sevgim vardı, hala var ve iyi olduğu zamanlarda katlanıyor bu sevgi.. ama değiştiğinde anlamaya çalışıyorum.. Önceden anlayamaz ve kendi kendimi sorgular dururdum, şimdi tepkisi ne anlamaya çalışıyorum.. Öfke tepkilerine aynı onun gibi sakin aşağılayıcı cevap verince duraksadığını farkettim, kaçacak yer bulamıyor ve geri çekiliyor.. Yani reste rest. Pislik kelimenden hoşlanmadım ki gerçekten hoş değil. Çünkü burada sözü edilen insanlar sokaktaki berduşlar değil,yakın akraba.. o yüzden lütfen bir daha bu şekilde konuşmayın... Namaz ve dua ile olur mu bilmem, tek bildiğim onun gibi oyunu oynamak gerektiği. O düzelir mi bilmem ama bildiğim bir gün benim ya insan psikolojisini çok iyi çözeceğim yada karşımdakini nasıl çıldırtacak kadar narsist özelliğini anlayacağımı bilmem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 10. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 11. Merhaba. Merak ettiğim bir nokta var. Pskoterapi yoluyla tam anlamıyla düzelmeseler bile daha yaşanır kıvama geldikleri yönünde bir bilgi var ama bu tedavi yöndemine baş vurmuş olumlu yada olumsuz bir sonuca ulaşan kişiler var mı aranızda?

  YanıtlaSil
 12. En sonunda bende geçen hafta kendimi bir anda çıldırmış halde buldum. Bilgim gereği narsizt olmasından şüpheleniyordum ama dibi görmek isteme gibi salakça bir huyum olduğundan 3 yıldır sürdü bu hastalıklı ilişki. Geçen hafta ne mi oldu? Perşembe gün kafamda bu ilişkiye noktayı koydum. Cuma gün dibine kadar içtim. Kişiye sağlam çemkirdim. Evlerden uzak... veeeee beklediğim son bana el kaldırıp hırpalıyarak geldi. 3 yıldır beni maddi sömürnesi de çabası. Çok şükür bityi. Kuş gibi hafifledim.
  Herkeze bu tiplerden uzak durması dileklerimle. Kendinize iyi davranın

  YanıtlaSil
 13. Çevreme bir bakıyorum da, aslında o kadar çok narsist varmış ki.. İlginç olan ise narsistlerin birbirleri ile çok iyi anlaşmaları :D Önceden çalıştığım iş yerinde bir arkadaşımız herşeyi merak eder, o kadar detaylı sorgular ki kendinizi suçlu hissedersiniz ama bunu yüzünüze gülerek yapar, çok kibar yapar, maddecilik öyle bir boyuttaki sıkılırsınız ama kırmamak adına konuşmaya devam edersiniz, çok kibar bir o kadar da iyi giyinir, bakımlı, yetişmiş, kültürlü vs.. ancak iş kendisine faydalı olacak bir konuya geldi mi o insan gider bir başkası gelir.. Pohpohlayacaksınız sizden iyisi yok.. Sürekli kendini övmeler, sürekli üst yönetimden birilerinin adı ile iş yapmaya çalışmalar, ben şunu tanıyorum bu beni tanıyor misali yaklaşımlar. Aslında basitçe değerlendirdiğinizde ne kadar saçma olduğunu görüyorsunuz.. Giyimde kalite olması gerektiği, bir yere yemeğe gidecek olursunuz size en iyi nezih yeri anında söyler hatta oradakilerle arkadaş gibi olmuş görünür ama değildir bunu size de söyler.. Ne kadar sabırlıyım bilmiyorum ama benden önce bir kaç arkadaşla en sonunda kapıştı ama hepsini dinleyip sanki suçlu kendisi değilmiş gibi bir de tavır takındığından doğal olarak tüm arkadaşlar çok sinirlendi.. Bir gün baktık ki hepimiz aynı arkadaş hakkında dertliyiz ve sürekli onu konuşuyoruz nasıl düzelteceğiz diye.. Yani orada olmasalar da orada olmalarını bir şekilde sağlatıyorlar.. Eşi hanımefendiyi gördüğümde o yüzdeki bıkkınlık, yorgunluk aslında bizim daha göremediğimiz nasıl bir kişiliğin olduğunu bana hissettirdi. Kısacası, toplumda bu tiplerden çok var.. Eşiniz, en iyi arkadaşınız veya müdürünüz.. hangisi iyi veya kötü önemli değil bilemem ama bunca yaştan sonra psikiyatri okuyasınız geliyor :D

  YanıtlaSil

 14. Öncelikle şunu söylemem gerekir beş sene boyunca her şeyi ellerimde yaptığım emek verdiğim her şey çöp olmuş gibiydi. Senelerce ben ikizler Burcu olmasına bağladım her şeyi ama defalarca aldatıp bunu da benim abarttığımı söylemesi ve asla yüzünde pişmanlık olmaması yaptığı şeyi normalmiş gibi beni de normallemeye çalıştırması ve daha bir sürü aNormal şeyler bazen düşünüyorum da inanılır gibi değilmiş Herşey o kadar değişikmiş ki... doğum günlerimde sürekli beni ağlatıp kendini fazla önemsiyorsun bence saçmalık demesi, benim için önemli olan şeyleri bile asla dinlemeyip Başka zaman yine sorması ama yine de dinlememesi ne kadar kötü bir şey. Biliyorum yine gelecek hiç bir şey olMamış gibi ama ben hayır demeyi öğrenmek istiyorum artık😪

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popular Posts

Narsist Geri Döner Mi?

Narsist Erkeğin Özellikleri