Pençeden Kurtuluş

Onunla tanışmamı hiç unutmam! Bir arkadaş vasıtasıyla tanışmıştık, yüz yüze görmemiştim onu henüz. İşimle ilgili bana sormak istediği sorular olduğunu söylemiş, bu vesileyle whatsapptan yazışmaya başladık. İlerleyen günlerde benimle ilgili sorular sormaya, benimle ilgilenmeye başladı. İkimiz de 31 yaşındaydık.

O mesleğinde gayet başarılı, maddi durumu iyi biriydi. Tanışmamızdaki ilk soruları da benim mesleğim, eğitim durumumdu, zaten kendine yakıştıramazdı. Bencil bir insan olduğu aslında her davranış ve hareketinden belliydi o zaman anlamasam da. Başlarda günde en az 20 defa beni arar, düzenli olarak “günaydın”, “Napıyorsun “ diye sorardı. Sonunda aramızdaki iletişim öyle gelişti ki ben de nasıl olduğunu anlamdan sevgili olmuştuk. Başta her şey çok güzeldi kendimi prenses gibi hissediyordum ama kullandığı cümle ve kelimelerde hep bir tuhaflık vardı. Hükmetme gibi baskı vardı bu hoşuma gitmiyordu aslında ama ona öylesine aşık olup sevmiştim ki hem de daha görmeden... 

Duygum gözlerimi kapatmıştı. Bir ay sonra tuhaflıkları başladı. Çalışırken telefon açar eğer o telefon geç açılsa beni her yerden engeller, kıskançlık krizlerine girerdi. Sonra gecenin 3’ de hiç bir şey olmamış gibi “ özledim” “ sen kime aitsin” “ sahibin kim” diye tuhaf tuhaf mesajlar atardı. O an cevap versem dahi bunlar benim hoşuma gitmiyordu aslında ve dediğim gibi tuhaf geliyordu. 

Her gün insan ağlar mı??? Evet sözde bir ilişki vardı ancak yaptığı tuhaflıklar karşısında ben her ayrılalım dediğimde peki, sen bilirsin, deyip hemen gidiyordu. Umurunda bile değildi. Sonunda dayanamayıp ben geri mesaj atıyordum. Şimdi düşünüyorum da ne kadar acizdim. Beni hasta etmişti, kendine bağımlı yapmıştı. Arkadaşlarımın söylemesine rağmen bir türlü anlamıyordum. Kaç kez ayrıldık, barıştık sayısını bile hatırlamıyorum. 


Sonunda onunla yüz - yüze görüştüğümüzde yine her şey çok güzeldi. İki günü birlikte geçirdik. Sabah bana kahvaltı hazırlıyor, ilgileniyordu ancak bir şey vardı bir boşluk. Bunu benim için söylemek çok zor ama o gün onunla birlikte oldum. Hayatımda ilk kez birine bu kadar güvenmiş ve ilk kez birlikte olmuştum. Benim için özeldi. Fakat onun orada benimle paylaştığı tek şey seksti sanki. Hiç durmadan da bunu yapabilirmiş gibiydi.Yanında değilken o kadar sahiplenir görünen biriyken yanındayken ağzından sevgi, aşka dair bir hiç şey duymadım. Kendimi eşya gibi hissetmiştim o anda aslında. Beni kullanmıştı... Bunu anladığımda çok geçti artık. 

İki günün sonunda ben dönmüştüm evime başta yine yazıyor ama aramıyordu artık. Ben onu arıyor, her aradığımda işim çok yoğun vesaire gibi bahaneler üretiyor, üzerine gelinmesinden hoşlanmadığını dile getiriyordu. Hele o alaycı konuşmaları işimi mesleğimi küçümsemesi var ya.... Ki çok şükür işimi elimden geldiği kadar iyi yapan biriyim. Değer verdiğim şeylerle beni vurmaya başlamıştı. Sanki dünyada en zor iş onunmuş gibi davranıyordu. 

Telefonda bir kez daha beni küçümseyip aşağıladıktan sonra kendimi tutamayıp böyle devam edemeyeceğimi söyledim bir daha arayıp sormayacağımı dile getirip telefonu kapattım. Sesi hiç gelmedi susuyordu. Ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi bana resim atmıştı. Sorduğum zaman yanlışlıkla attığını söylemişti. Ama kendini hatırlatıp benimle oynamaktı amacı. Amacına da ulaşıyordu dayanamayıp, yazıyordum ona. 

Bir gün bir kız arkadaşım bana sen farkında değilsin ama çok değiştin kendine saygını yitiriyorsun, bunun farkında değilsin dediğinde saatlerce ağlamıştım. O beni istediğinde bırakıyor, istediğinde geri geliyordu. Ben acılar içinde kıvranıyordum. Belki, bunu yazarak anlatmak kolay değil ama bu kişilerle ilişkisi olanlar ne dediğimi çok iyi anlıyorlar. Sonrasında mesajlar atıyordum ona resmen yalvarıyor gibiydim o kadar çok seviyordum onu... O da bazen okuyup cevap vermez, canı isterse de öyle bir cevap veriyordu ki acım iyice artıyordu. 

Bir gün netten araştırma yaptığım zaman onun narsist olduğunu öğrendim. Kitaplar alıp okudum. Aslında olmayan birini sevdiğimi ve bu adamın ruhen, psikolojik olarak hasta olduğunu anladım. Onun için hiç bir şey yapamayacağımı anladığım zaman bıraktım. Onu sosyal medyadan, telefondan vs her yerden engelleyerek kurtuldum çünkü her seferinde kapılardan sadece bir tanesi açık kaldığı zaman geri geldi.. Her seferinde daha da canımı yakarak gitti. 

Bizi bizden başka kimse anlayamaz. Ondan ayrıldığım zaman asla kimseyi sevemeyeceğimi ve tekrar aşık olamayacağımı düşünüyordum. Çok şükür bu blog ve arkadaşlarım sayesinde kurtuldum. Onların hepsine çok minnettarlık duyacağım beni böyle bir canavardan kurtardıkları için. Artık nefes alıyorum 7 aylık işkencem bitti... Tekrar sevip aşık olacağımı, normal bir ilişki yaşayacağımı biliyorum. 

Siz siz olun böyle insanlara kapılarınızı çok sıkı kapatın. Bizler izin vermez isek kimse bizi incitemez. Son olarak onun bana söylediği o korkunç cümleyi şimdi ben kendime söyleyerek çok mutluyum diyorum. Bana ; “Ben senden vazgeçerim de sen benden vazgeçemezsin diyordu”. Artık ondan vazgeçebildiğim için çok ama çok mutluyum. 

SONRAKİ HİKAYE

Yorumlar

 1. Geçmiş olsun kardeşim. Ne kadar güçlü bir kadın olduğun belli oluyor. Genelde birçok toplumun yapısı gereği kadınlar ilk birlikte olduğu erkekten çok zor kopuyor. Çünkü o şekilde yetiştiriliyorlar ve yıllarca acı çekiyorlar. Ama sen hızlı bir şekilde kendini toparlamışsın, tebrik ederim. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. :)

  YanıtlaSil
 2. merhaba bende yeni keşfediyorum bir narsistle birlikte oldugumu,birebir aynısı.cok zor birşey sizin basarmaniza çok sevindim.umarim bende kurtulurum.hayatimdaki narsist den.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Narsist insanın ailenize yasadiklarinizi anlatması gibi tehditleri varsa ve ayrilamiyorsaniz nasil bir tavır takinmaniz gerekir

  YanıtlaSil
 5. Bu blog bnm icin de o kadar faydali ki her okudugum hikayede kendimi buluyorum

  YanıtlaSil
 6. Narsist bir adamla 5 yıl.. Nasıl anlatılır bilinmez bunca yıl kendime bunu nasıl yasattım bilinmez neler yaşadım hiçkimseye anlatamadığım.. bütün dünyadan vazgeçmek sadece onun için yaşamak kendinden bile vazgeçmek hep psikolojik sıkintıları olduğunu söylüyodum düşünüyodum ama üstünü bi şekilde kapatmayı hasta bi insanın kurmuycağı o cümleleri öyle bir kuruyordu ki 5yıl sonunda beni aldatarak benden ayrıldıktan sonra şimdi farkettim ve biz evlenmek üzereydik ki o gerçekten bi hasta şimdi yeni besininden besleniyor çok zor.. ve ben yıllar sonra ne yazıkki şimdi öğreniyorum şaka gibi ama gerçek keşke onun hastalığının bir çaresi olsaydı ben yine onun tedavi olması için uğraşırdım biliyo musunuz yani iyi olsun ama benimle olmasa da olur çünkü gerçekten çok sevdim umarım bir gün bu mesajıma içimdeki yeşermiş gerçek umutlarım varken bakarım.

  YanıtlaSil
 7. En tehlikelisi aileden birinin olması! Normal olmayan bir ebeveyn insanin hayatini cehenneme çevirir. Bide beni sürekli manipüle ediyor!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaşın küçük mü? Eğer yetişkin biriysen gerekirse en uzak şehire kaç

   Sil
 8. Ben böyle biriyle 8 Sendedir evliyim ve 2 cocugum var kurtulmak okadar zorki

  YanıtlaSil
 9. 8 aydır devam eden gel gitli bir şeyin içindeyim. internetten tanıştığım bir Narsist benimle 3 ay konuşup daha sonra başka bir kızla sevgili olup onu hamile bıraktı. ben no contact yapıyordum bu sırada ancak beceremedim engelleri kaldırdım. o da haliyle benimle tekrar konuşmak istedi. yalanlarla beni tekrar ağına attı ve beni kandırdı. eğer bir kere no contact başladıysanız lütfen ama lütfen bozmayın. engellerinizi kaldırmayın. daha sonra benden de beslendi ve yine gitti. şu an ayda bir yazıyor ve buluşmak istediğimde türlü bahanelere sığınıp buluşmuyor benimle. bana döndüğünde bebeği aldırmak için verdiği parayı bile istemeyerek verdiğini anlatıyordu eski sevgilisinden bahsederken. LÜTFEN NO CONTACT BAŞLADIYSANIZ BOZMAYIN. MERAK ETMEYİN O SİZİ İSTEYECEK DÖNECEK AMA SEVGİSİNDEN DEĞİL. O KENDİNİ BİLE SEVMİYOR. KİMSEYİ SEVMEYECEK HİÇBİR ZAMAN. ZAMANINIZI ÇÖPE ATMAYIN.

  YanıtlaSil
 10. Merhabaa; çok çok konudan farklı olacak belki ama bir konuda sürekli baskı'ya şahitlik ettiğim bir olaydan bahsetmek istiyorum. Konu Namaz.
  Namaz kılmaya yaklaşık 20 yaşında başlamış bir kadının kendi yavrusuna yaptığı baskılar ve çemkirmeleriyle alakalı ....

  Zorbalıklar ve manipülasyonlar ....
  Kızı yaklaşık 12 yaşında buluğa girmekle namaz konusunda henüz hiç sevdirmek gibi birşey yapmaksızın, abdest nasıl alınır veya diğer sıralamalar nasıldır, bunları hiç göstermeksizin 12 yaşına basar basmaz olağanüstü baskı ile Namaz kılmasını beklemekte. Dayatmakta, zorlamakta; kafir ve zındık gözüyle bakmakta. Hiç bir şekilde dinlememekle tabiri caizse tekme tokat yerlerde süründürmekte. Sürekli suçlamakta ve Hadis-i Şerifleri dövün diyo dövün diyo gibisinden kendisini bu yaptığıyla aklamak için kullanmakta. Aynı kadın seneler geçtikçe yurda zorla gönderdiği kızını sizi yurda gönderdik daha napam gibisinden yine kendisini aklamakta ve bu şekilde yaptıklarını sürekli söyleyerek kullanmakta. Bizden daha iyi ana baba mı bulacaksınız diyerek sürekli söylenmekte diretmekteler.

  Büluğdan evvel Namaz ı hiç öğretmeyip hiç sevdirmeyen yine bu kadın seneler geçtikçe direttirmelerini zorbalıklarını arttırmakla kalmayıp yine ilerleyen vakitlerde başkalarının farklı minik yavrularına kendi kızının gözüne soka soka (ve farklı bir sırıtma ile) namazı sevdirip öğretmekte. Kızının canının acıdığını görüp çok çok daha fazla iyice keyiflenmekte. Bunca eziyetlerden olsa gerek kızının seneler geçince rüyasında İslamiyet adına çok mümtaz bir Zat-ı Şerif' i görmesine çokça haset etmekte. Ben de manipülesine maruz kalmışım meğer yanına yaklaşıp bana çeşitli sorular sordurup dahasında sanki bunları kendisi değil de ben çok kötüymüşüm gibi .... İsmi hatice. Manipülatör ruhsuz yaratığın tekiymiş meğer. Sürekli gidip çaktırmadan ve farkettirmeden kızını Hocalarına kötülemiş. Kötülemiş ki yalnız kalsın. Şu anda yazarken farketmekteyim. Kızının yerinde olmak hiç istemezdim, kaldı ki şu anda da kendimi kullanılmış yıpratılmış bir peçete gibi ve iğrenç hissetmekteyim.

  [Belki bu kadın da kendi anasından bu şekilde görmüştü. Lakin önemli bir husus; kendisi bu şekilde görmüşse bile kendi yavrusuna bu şekilde yapmaya hakkı yok. Ayrıca kızına sevgiyle yaklaşıp sevdirse kendisi de sevebilir demek isterim lakin incelediğim kaynaklara göre sevgiyi koyabilecek herhangi bir ilaç veya bir gıda etc. henüz üretilmemiş. Ya da bilmiyorum. ]

  Senelerin ardından az kalsın isyan edecek idi. Şimdi isyana doğru kaymasından da yine suçlanmıştı. Aslında kızının suçu olmadığını çok iyi bilmekteyim. Bu esnada eğer her sövesi geldiyse tamamının günahını vebalini Allah cc hatice' ye yüklesin. Sürekli manipülelere maruz kalmakla namaz kılabilmek için daha birkaç gün önceye kadar kız hatice k. ' yı beklemekte. Hiç bir haklı söyleyişi dinlenmemiş.
  ''Dikkat !; bağrış çağrışlarla namaz kılmayan bir baba ''; ''bu baba'' ; kızını namaz kılmamasıyla eşine ortak olup ezip aşağılamakta ve baskı yapmakta olup ardından keyiflenmekteler idi. Şu anda da fırsatını yakalasalar anında tekrar edeceklerdir. Kızın namaz kılmak için anasına da babasına da zaten ihtiyacı yok lakin bunu farkedememesi için olağanüstü manipülelere devam etmekteler.

  Sevgili blog; Yine bu kadın sana ihtiyacım yok gibi bir hava vermek için inatla yanında farklı kimselerle konuşmakta. Ballandıra ballandıra yavrusunu bir yandan gözetleyerek acısından zevk ve haz almakta; nabza göre şerbet vermekte lakin canını hep acıtıyor. Sanırım bunların tamamı manipüle. Yine böyle sayıca azımsanamayacak kadar etrafta Hoca mevcut. Allahım; bunları bu kadar iyi niyetli görünen kadınlar yapmış olamazlar ! Sanırım böyle ebevynlere düşen madur güzel insanlar mümkün ilk vakitte derhal uyanıp yalnız olduklarını anlamak zorundalar. İbadetleri Allah ebeveynlerinden ve zorbalardan kurtarsın şeklnde (Namazını bitirince) dua etmekle yapmalılar ki daha çok sevebilsinler. Daha çok ebeveynlerine ihtiyaçalrının aslında olmadığının farkına varabilsinler.
  Çok teşekkür ederim .

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popular Posts

Narsist Mağdurlarının Hikayeleri

Narsist Geri Döner Mi?

Narsist Erkeğin Özellikleri