Hastalık Zamanında Narsist

love is
Hasta olduğunuzda narsist gözden kaybolur. Ona ihtiyaç duyduğunuz tüm zamanlarda olduğu gibi hastalık zamanında da yoktur. Nasılsın diye bile sorduğu nadir görülür. Ne de olsa bu durumdayken işine yaramazsınız. Dahası da var. Hastaysanız sizden resmen midesi bulanır. Rahatsızlığınızın tüm sonuçlarından iğrenir. Yara izinizden ya da öksürmenizden bile. Hasta olduğunuzu ve onun yardımına ihtiyaç duyduğunuzu bilmek ona hiçbir insani duygu hissettirmeyecektir. Aksine, sizin gibi güçsüz ve yorgun görünen, sağlıksız biriyle nasıl birlikte olabilir ki diye düşünür. Neden böyle öksüren, tıksıran iğrenç birisiyle duracaktır ki? Böyle biriyle harcayacak zamanı ve enerjisi yoktur onun. Hiç işine yaramıyorsunuz zaten bu halde. Dahası bu halinizden iğrenirken neden kalacak yanınızda? Ona da bulaştırasınız diye mi?


Hastalığı bulaştıran veya hasta olmanıza neden olan kendisi bile olsa bu tutumu değişmez. Eğer ortadan kaybolamayacağı bir yerdeyse yine de yanınızda olmamak için elinden geleni yapacaktır. 

Peki narsist hasta olursa ne olur sizce? Tahmin edebileceğiniz gibi dünyayı etrafındakilere zehir eder. Onun bakımını yapmaya mecbur olduğunuzu ve gece gündüz demeden zamanınızın tamamını buna ayırmanız gerektiğini düşünür ve size eziyet etmek için bundan daha iyi bir fırsat olamaz. Bir gram acısı varsa 10 kat varmış gibi davranır. Dünyadaki hiç kimse narsist kadar hasta olamaz. En çok o hastadır, en büyük sıkıntıları o çekiyordur. Dünyanın sonu gelmiştir.

İnsanları manipüle etmek için hastalık zamanı oldukça elverişlidir narsist için. Bu dönemler ekstra ilgi çekme ve kölelik yaptırma fırsatı sunduğundan en sevdiği dönemlerdendir. Siz asla ona yeterince bakmıyorsunuzdur. Sürekli size hizmet ettirir ve katiyen memnun kalmaz. Siz hastanede ona bakmaya çalışırken o hastanedeki hemşirelerle flört etmeye çalışır. Bir şey söyleyemezsiniz. Söylerseniz hastayken ona kötü davranıyor olursunuz, duygu sömürüsü fırsatı çıkar. Vicdanınızı yer. Söylemezseniz dozajını arttırır, iyice gözünüze sokar. Tüm bunların yanı sıra eğer bir yolunu bulabiliyorsa mutlaka hasta olduğu için sizi suçlayacaktır. Sen beni strese soktun o yüzden hasta oldum diyebilir kolayca. Siz yanında değilken araba bile çarpmış olsa o sırada seni düşünüyordum dalgınlık yaşadım senin yüzünden araba çarptı der. Mutlaka bir şekilde siz onu hasta etmişsinizdir. Hastalıklarını size veya çocuğunuza bulaştırmaktan da asla çekinmez. Hatta özellikle bunun için uğraşır. Bu arada doktorun tavsiyelerini asla dinlemez ve beğenmezler. Hastalığıyla ilgili en doğru şeyi doktor bilecek hali yok ya tabi ki yine kendisi bilir. Hasta bir narsiste bakmak dünyanın en zor şeylerinden biridir. Akıl sağlığınızın ve fiziksel sağlığınızın korunması için siz veya o hasta olduğunda bir arada bulunmamaya çalışmanızı öneririm.


Sevgiler,

Yorumlar

Popular Posts

Narsist Mağdurlarının Hikayeleri

Narsist Geri Döner Mi?

Narsist Erkeğin Özellikleri