Narsist Koca İle İmtihanım

Selamlar, 

Allah sizi merhametli, vicdanlı ve sevgi dolu insanlarla karşılaştırsın. Narsistler evden ırak olsun! Hikayeme başlayayım. 

Biz onunla tatilde tanıştık, daha doğrusu birlikte tatile gittiğimiz gezi grubunda kendisi beni beğenmiş. Tatil bitikten sonra beni Facebook’tan bulup yazdı. Tipim değildi aslında. Bir iki defa arkadaşça yazıştıktan sonra ben kendisini çok da fazla umursamadım. Aradan 1 sene geçti ve bir boşlukta ben ona yazdım "selam tatilci arkadaş" diye. Bu laf atmamdan sonra daha sık konuşmaya başladık ve konuşa konuşa kendimizi evlenirken bulduk.

Babam başta bu evliliğe karşı çıktı. O da babamı ikna etmek için çok sevdiğimiz saydığımız değerli bir büyüğümüzü araya soktu ve babamı ikna etmeyi başardı. 

Tanışma aşamamızda, ilk günlerimizde nasıl mıydık çooook iyi. Ben sanki göklerde uçuyordum. O kadar saygı, o kadar sevgi görüyordum ki dedim işte aradığım adam bu. Hatta ailem “Bu adam senin üstüne çok titriyor aman kızım evlenince vitrine koyar seni” dediler. Gerçekten o kadar üstüme titriyordu ki, ne istesem yapıyordu. Adeta prenses gibi davranıyordu bana.

Ve evliliğe doğru yol aldık. Ailesi, çevresi ve arkadaşları ile tanıştırdı beni. Hepsi bana o kadar değer verdiler ki, sanki o kral idi ben de kraliçesiydim. O kadar değer görüyordum ki anlatamam. Eee adam iş adamı olunca ticaret ile uğraşınca para bol olunca, etraftan saygılar, övgüler de artıyor!

Düğün günü olay patladı. Tanışma dönemimizde bana 20 yıllık eski eşinden 2 sene önce ayrıldığını söylemişti. Ancak öğrendim ki sadece 2 ay önce ayrılmışlar. Onunla ayrılır ayrılmaz hemen benimle nikah masasına oturmuş. Bunu düğün günümde öğrenmem hiç hoş olmadı. Sonuçta bir insan tanışmaya gelip talip oluyorsa bu benim gözümde eski hayatını bitirmiş defterini kapatmış demektir. 

Daha sonra ortak tanıdıklarımızdan eski eşinin bize karşı kin ve öfke içinde olduğunu duydum. Haklıydı sonuçta yarası tazeydi ve onu terk edip hemen benimle evlenmesi sonucu öfke duyması normaldi. Narsistin eski eşinden çocukları vardı. Boşanmalarından ve bizim evlenmemizden sonra çocuklar eski eşi ile kaldı. Arada çocuklar bana gelirdi, severdim çocukları onlar da beni severdi Onlarla bir sorunumuz yoktu. Ben 1 sene evli kaldım narsistle ve hiç çocuğum olmadı. 

Evlendiğimizin ertesi günü evimiz aşırı kalabalıktı. Yeni gelin evi kalabalık olur mu allah aşkına. Neyse her şey o günden sonra başladı. Eşimin çok yakın yere göğe sığdıramadığı arkadaşları, yakın dostları ve ablası vardı. Hepsi gelmişlerdi. Bu kişiler sonrasında da istedikleri zaman evimin anahtarı ile eve giren ve evimi yöneten insanlara dönüştüler. Sevgili ablası izinsiz evime girdikten sonra yatak odama kadar gelip tak tak kapı çalıyordu. Hoşlanmadım bu durumun doğru olmadığını söyledim. Herkes bana cephe aldı. Hayatımın zorlukları başladı. 

Beni dağlara kadar, göklere kadar sevgisi ile çıkaran adam düğünden sonra uçuruma attı sanki.!!! Acılar daha evlendiğim gün başlamıştı, insanların cicim ayları olur ya. O da ne ki biz sanki sanki 20 yıllık evli idik. Evlenir evlenmez o şekilde muamele görmeye başlamıştım. 


Narsistin evli iken bana yaşattığı acılar;
 • Düğüne, misafirliğe gidince beni yok sayıyordu. Orada hiç yokmuşum gibi davranıyordu. Kocam benden kaçıyor mu yoksa umursamıyor mu beni diye düşündürüyordu bana.
 • Ben ne yapsam beğenmiyor, kızıyor, salak, manyak, kıt beyinli, namusuz gibi kelimeler kullanarak aşağılıyordu. 
 • Hep o haklıydı her konuda. Arkadaşlarını bile azarlardı bazen. Haksız olmamak için artık hiç bir şey konuşamaz hale gelmiştim. Çünkü ne desem suç oluyordu. O kadar çok seviyordum ki, yanlış bir şey yapmaktan korkuyordum.
 • Kimseyi dinlemez, hep o konuşurdu. O konuşunca herkes dinlerdi. Adeta kendi sesine hayrandı.
 • Herkesi çok güzel manipüle ediyordu. Her olaydan sonra ben hep tamam özür dilerim canım sen haklısın derken buluyordum kendimi. 
 • Arada sinirlenince de eli itiyordu. Yere, duvara, kapıya vuruyordu. Bir şey diyemiyordum. Çok sevmiştim onu. Sadece güzel güzel yapma canım, empati duy diyebiliyordum. 
 • Soru sormak yasaktı! Fikir beyan etmek yasaktı! Ben robot gibiydim onun için kumanda ondaydı. Kapatıp açıyordu. Sus, konuş, sus, konuş diye.! İyice korkak ve pasif birisi olmaya başlamıştım. 
 • Onu aramamı dahi istemiyordu!!! Arayıp “Aşkım neredesin kaçta eve gelirsin” diye soramıyordum! Bir gün bizi ablası ile çarşıya bırakmıştı. Ona “ne zaman almaya gelirsin” diye sordum bana sokağın ortasında “Ahmak kadın bilmiyorummmmmmm diyorum ya sana bilmiyorum kıt beyinli misin sen, soru sorma diyorum sana kaç kere söyleyeceğim bunu sana” diyerek aşırı tepki göstermişti. Rezil olmuştum, susup gitmiştim. 
 • Ben sustukça, alttan aldıkça daha fazla üstüme geliyordu ve ben daha çok hata yapmaktan korkmaya başlıyordum. Bir insana 40 kere deli dersen deli olurmuş ya aynen o misal. "Sen hatalısın, sen hatalısın" diye diye artık tüm hataları kendimde sanıyordum. Her konuda hatalar yaptığıma inanıyordum çünkü kafamdaki ayarlar ile oynuyordu! Ben hata idim o doğru idi. Benim de doğru olabilmem için onun dediklerini yapmam gerekiyordu. 
 • Onun için benim önceliğim herkesten sonraydı. Bir gün bir arkadaşının eşiyle oturuyorduk. Kadın bana “Canım kocanı arasana kaçta gelecek” dedi. "Abla gelir bilmiyorum, biliyorsun kızar arasam şimdi" dedim. "Ahhhh canımmm evet doğru sana kızar dur ben arayım abimi, bana kızmaz” dedi. Orada başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Ağladım, içten içe tabi, ama kimselere de belli edemezdim. Zaten ben hep kötü idim, suçlu idim ya!! Elin hanımı kocama daha yakındı, ben eşi olarak ona bu kadar rahat soru soramıyordum! 
 • Bir keresinde de onun arkadaşlarında çay içtik, sonra eve geri döndük. 1 saat tekrar kapı çaldı, arkadaşının eşi gelmişti. Gelin yine çay yaptım dedi, dedim ki "Biz şuan oturuyoruz eşim ile konuşuyoruz sonra geliriz." 2 gün sonra olay patladı, Neden ben onun yüzüne kapı kapatmışım, ben kimmişim, o ablası çok değerli imiş. Bana “Sen yokken o vardı ayağına denk al” dedi. Ben artık düşünüyordum ben kimim? Bu evin içinde yerim ne? "Başka insanlar bu kadar önemli ise, önce onlar var ise sende mutlu isen neden beni hayatına soktun? dedim. Yine hiç bir yere varamamıştık.
 • İnsanların içinde beni sürekli rezil ediyordu! Bir gün arkadaşları ile alışverişe gittik. Bir ev eşyası beğendim, ona “Bunu eve alalım mı, salona uyar, ben çok beğendim” dedim. Bana mağazada herkesin içinde “BANANE” diye bağırdı buz gibi. Afalladım, herkes bize bakıyor. Ortamı yumuşatmaya çalıştım “Hmm aşkım sen de beğenirsen alalım diye sormuştum” dedim, cevap dahi vermedi. Arkadaşları da "Abi napıyorsun eşin sadece bir soru sordu" diye tepkilerini gösterdiler. Ama umurunda değildi. 
 • Benim fikirlerimin önemi asla yoktu, ben susan kadın olmak zorunda idim! Ben gözünde hizmetçi idim! 
 • Beni sürekli başka kadınlarla kıyaslıyordu, “Sen kadın değilsin, kadın olamazsın, bir halt bildiğin ettiğin yok!” diyordu. En başta da sürekli ablasıyla kıyaslanıyordum. Bu nedenle o kadından nefret etmeye başlamıştım. Kocam bana karşı bu kadar katıyken onunla bu kadar yakın olması, gülmeleri, espri yapmaları, şakalaşmaları, aklım almıyordu olamaz diyordum. O iyi ben kötüydüm. 
 • Bana "Neden zırt pırt ağlıyorsun, ben sana 7/24 ilgi mi vereceğim? Yediriyorum, içiriyorum. Yediğin önünde yemediğin arkanda, bir de ilgi bekle, yok ya?" diyordu. Parası umurumda değildi ki oysa. Ben yemeğe içeceğe aç değildim, ben sevgiye, ilgiye açtım...
 • Herkese bonkör olan adam, bana gelince para hesabı yapıyordu! Bunu neye harcadın, bu ne, şu ne? Her şeyin hesabını vermem gerekiyordu ona.
 • İşe geç kalırsa, işinde sorun olursa benim yüzümden oluyordu. Beni “Senin yüzünden işe geç kaldım!”, “Senin yüzünden uyuyamadım!” diye azarlıyordu. Her ne olursa hep ben suçluydum, onun hiç suçu yoktu.! Eve hep arkadaşlarını getiriyordu yatıya. Bir sabah arkadaşlarından önce uyanıp kahvaltı hazırlamasam yer gök oynar kıyametler kopardı!  
 • Her gün evi temizlerdim o memnun olsun diye, kıyafetleri hep ütülü olurdu. Korkardım evde bir şeyi eksik yapsam kıyamet kopacak diye. Allahım bugün bir şey olmasın ne olur derdim, Allahım ne olur hiç bir şey unutmayım ne olur ne olur!!! Sarma sarardım, poğaça börek yapmaya çalışırdım. Yapabildiğim kadarını yapardım ama işte emek verirdim! Ama o yine de bir sebep bulurdu kıyamet koparacak. Artık yavaş yavaş düşünmeye başladım bahane ediyor bu diye. Yavaştan beni tehdit etmeye de başlamıştı, bir daha yap seni boşarım diye. Dedim Allahtan kork artık! 
 • Ütü çok ciddi mesele olmuştu hep aramızda. Bir gün gece 2'ye kadar ütü yaptım salonda. O odada uyuyordu. Uyanmasın diye ertesi gün öğlene doğru kıyafetleri dolaba yerleştiririm demiştim. Sabah oldu bana “Tshirtim nerede” dedi. Dedim ki "Aaa dur burada, dün gece ütüledim de dolaba yerleştiremedim daha". Hemen başladı “Ben eşyalarımı etrafta mı arayacağım?, benim kıyafetlerim ya dolapta ya çamaşırda yada ipte olur, oyalanma!!! Bitir işini ve dolaba yerleştir. Senin keyfini mi bekleyeceğiz”. Oha yaaa dedim alt tarafı yan odada! İçimden ay yok Allah’ım bu adam ruh hastası demiştim.
 • Diğer ciddi ütü meselesi ise bayram gününde gerçekleşti. Eşyalarımı hazırla dedi, bende tam hangisini giyer bilmediğim için gelsin sorayım ütülerim ona göre demiştim içimden. Baktım pek de kırışık değildi zaten. Bekledim onu offff beklemez olsaydım keşke. Bir kıyamet bir patırtı kopardı ki sormayın gitsin. Kayınvalidemin evindeydik. Aman Allah'ım bana “Yok bu yuva yürümüyor. Artık seni de istemiyorum!” diye bağırıp beni azarlayıp gitti. Ben ağlıyordum tabi. Daha sonra kayınvalidem “Kızım niye ağlıyorsun ki, dönerse senin dönmezse kader!”dedi. Ne demek bu dedim, sustu. Ahhhh.! 
 • Psikolojik şiddet uyguluyordu aşırı derecede, güzel oyuncu idi, içimden diyordum bütün bunları niye yapıyor. Sevgimi ölçmek için bunlar yapılmaz ki? Bıktırma politikası mı yapıyor, onu terk etmem mi istiyor? Terk edersem vebali üstüme kalacak diye bana yol mı veriyor yoksa zevk mi alıyor? Kafam karma karışıktı.
 • Çok patavatsızdı! Kitap okumayı severim bana “bu kitapları nerene okudun sen, birde hiç kitap okumasaydın ne olurdun çöp olurdun” dedi. Yaralanıyordum ama anlamıyordu.  Hep saldırgandı bana karşı, ruhu doyumsuzdu! Hırslıydı, hep daha fazla daha fazla mükemmeliyet isterdi! İnsan kusurludur ve biz insanları kusurları ile severiz oysa.
 • Bir kere vaktinde hazırlanıp kapıda beklemediğim için gelip evde bana bağırdı çağırdı “Sen nasıl bir kadınsın! Kadın değilsin!!! Sen kıt anlayışlı mısın? Bir hazırlanamıyorsun! Senden tiksiniyorum!” dedi ve bu nedenle evi terk etti.! Her gün ağladım dedim allahım bu yüzden mi bu ufacık bir şey yüzünden mi evi terk ediyor kocam. Birkaç gün gelmedi eve. Sonra bir gün gecenin 3'ünde arkadaşlarından biri aracı oldu aramıza oturup hakemlik yaptı güya. Eşim olacak adam ayağa kalkıp bağırdı saydırdı, ben sersem sersem oturdum korkuyorum tabi. Ağzı ile şiddet yapıyordu. En sonunda da bana “Eeee susmaya mı geldik konuşsanaaaa, bana her şeyi 2 kere dedirtirme, ben 1 kere söylerim, sende aklın varsa anlarsın” dedi. Orada sadece “Ben diyecek bir şey bulamıyorum, senin için hangi cümleyi alsam hangi kelimeyi söylesem suç oluyor. Özür dilemekten başka ne diyebilirim ki çünkü ben haksızım ya!” dedim! Ayağa kalktı sesini daha da yükselti ve çekti gitti odaya. Odadan bağırdı "Yanıma dahi gelme!" Orada arkadaşı ile göz göze geldim bana “Ah canım içim gitti sana, haklısın” dedi. “Eee abla haklı isem beni niye korumadın, kollamadın?” dedim. Bana “Ablacım, ona bir şey desem şimdi der ki aaaa benim çevrem bile bana düşman olmuş, o zaman ben bile tutamam onu, çeker ömür boyu gider, sen devamlı sus tamam mı, biz kadınların hali budur çektik, çekeceğiz, ne yapalım!”dedi...
Ben ama bu oyunu bozmak istiyordum. Kimse kimseyi çekmek zorunda değil!!!! Kimse kimseye yaranmak zorunda değil! Ben çekmek için, yaranmak için, köle olmak için evlenmedim ki.! 

Davranışlarıyla söyledikleriyle beni ne kadar yaraladığı hiç umurunda değildi bu adamın. Merhamet yoktu, vicdanı yoktu, beni istediği gibi kullanıyordu!!! Kalp taşımıyordu sanki, hiç bir kere "Ah ben ne yapıyorum" demedi. 


Bana bir gün “Yeteeeeeeeeer artık, bu evlilik yürümüyor, sen beni anlamıyorsun tiksiniyorum senden!!! Ben senin kocanım ve sen bana itaat edeceksin itaaaaaat!!!! Ben ne diyorsam o! Ben bu evlilik bitti diyorsam biter ve ben bu evlilik devam eder diyorsam da devam eder!!!” dedi. Kendi egosu, kendi mutluluğu, kendi tatminleri önemliydi çünkü sadece. Ben yine de sustum. Sorun çıkmasın dedim.

Fazla susmak, fazla hoşgörü, narsisti iyice tepenize bindirmenize yararmış oysa ki sadece. Onlar da bundan tatmin alır, haz duyarlarmış! 

Şimdi düşünüyorum da “Ya Allah aşkına sen kimsin ki bana evlilik biter, yok ben adamım, yok şu bu gerizekalı, kıt beyinli diyorsun?!” 


Bir gün her şey süt limanken bana "Annene git istersen canım dinlenir tatil yaparsın" demişti. Sevindim ben de gittim anneme. 
Uçaktan iner inmez bir anda bana direkt “Bitti bu evlilik bir daha karşıma çıkma bittiiiii!” Ve bammm ENGELLEDİ! 

Ben yıkıldım o gün hiç ağzımı bıçak açmadı. Annem korktu, ertesi gün normale döndüm. Gezdim, tozdum hiç bir şey yokmuş gibi çünkü kabul edememiştim daha önce bir çok kez gelgitler de yaşadığımız için. 

Bir kaç gün sonra yine hüngür hüngür ağlamaya başladım. Hayatım karardı sandım.!! Ona buna saldırdım! Nefret etmiştim ondan hala da ediyorum! 

Bir suçluya bile mahkemede kendini savunma hakkı verilir ya. Ben bu karar karşısında kendimi dahi savunamamıştım, o hakkı dahi bana vermemişti. Öylece terk etmek daha haz verdi ona. Beni düşündürmek, sonra kafamı karıştırmak, sonra da terk etmek!

Sonra telefon hattımı (benim adıma almıştı) alıp kendi kullanmaya başladı bana haber dahi vermeden. Benim birden telefonum kapandı. Aman allahım ne oluyor? dedim. Baktım çevrim içi, dedim tabi yaaaaa çakal!!! 

Bir yandan sinirliyim arkadaşlarım bilmiyor ki ayrıldığımı. Uyanık aklınca benim açığımı aramaya çalışıyor. Yazan arkadaşlarıma, akrabalarıma da benim adıma güzel güzel cevap atıyor!!! Biz ayrıldık diye! Ay çileden çıktım! Sonra ben başka hattan yazdım ona. Tam bir psikopattı tam.  Bana ne derse beğenirsiniz? “Peşimi bırakkkk, arkadaşlarına da yazdırıyorsun, rahat bırak beni! Kimseyi de peşime takma gerçeği herkese söylerim rezil ederim seni rezillll!” dedi. Bende “Yeter be kendini bulunmaz hint kumaşı mı sanıyorsun?!” dedim ve bammm yine ENGEL!

Ulan dedim içimden Allahım her şeyi başına yık onun!! Ay bu lafı dediğim ne olay olmuş ne olay!!! O o kadar laf söyledi bişi olmadı, benim bu lafımı etrafa öyle bir anlatmış ki sanki ne yapmışsam ona... 

Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanıyor. Arkadaşlarımın bile onu peşine düştüğünü sanıyor! Git hattı kapat kurtul millet nereden bilsin ayrıldığımı seninle, tabi ki yazarlar! Yok maksat başka zaten, egosunu tatmin etmek! Onu kullanıp bana hala yazıyor dedirtdirmek! 

Şimdi ne mi oldu ayrıldıktan sonra 2-3 ay içinde yine yeni birisini bulmuş, yeni kurbanını seçmiş.! Onun için evlilik bile denmez, oyuncağını kullanıyor. Atar onu da yakın zamanda eminim. 

Bu anladıklarım inanın %40'ı belki yaşadıklarımın. Anlatamadığım daha nice şeyler var...

Ben hayatımda hiç kimse ile düşman olmadım hiç kimse ile. Dostlarım çok çooook! Ama ilk defa birisi için asla hakkımı helal etmiyorum dedim! Çok emeğime ve hakkıma girdi, bana dünyada canavar insanların var olduğunu öğretti! 

Ailem ve dostlarım ayağa kaldırdı beni. Onunla ayrıldıktan sonra tekrar özgüvenim yerine geldi. "Ben değerliyim" dedim, arkana dahi bakma kızım dedim.! Bunlar hep bizi daha olgunlaştırmak için bir imtihan. Zor, ağır ama hepsi geçti çok şükür. 

Unutmayın kötü şeyler, mutluluğun habercisidir. 

Sevgiler,

SONRAKİ HİKAYE

Yorumlar

 1. Benzer olayları bende yaşadım. Şuan kendi isteyi ve ısrarı ile ayrılmak isteyen eski kocamda böyleydi. Ben ama sizin aksine ilk senemizden sonra yavas yavas susmamaya, karsi gelmeye, hatta onun yaptığını yapmaya başladım. Bir gün anlayacak dedim ve aradan 10 yil gecti. Benimde hatalarım var elbet. Kaynanamin dedigi gibi belki susmaliydim, boynumu büküp ona hak vermeliydim bir kere de olsun. Yapamadim, cünkü aşırı agir hakaretler ve tepkiler vardi. Bizde mesela şöyleydi, eski eşim sinirlenince bir düşmanına baski uygular gibi beni sıkıştırır, bazende vururdu. Ilk zamanlar şok gecirdigim için seslenememistim. Saka manasında arada tokat atardi. Yapma derdim, bak gururma dokunuyor derdim ama yok.. dedim ya bir gün tak etti ve bana vurunca bende vurdum. Şiddetin hakli yani yok elbette ama yinede ben bunu hak etmedim ki niye vurdu çok kez dedim. Daha neler neler var. Benide akrabalarda, dostlarlayken, disarida yürürken cok rezil etti. O kadar yoruldum ki o insandan suan bunlari yazmak bile cok zor geliyor. Aramizda cok az yas farki var. Ben büyügüm, sen şakrak deli doluydum, kendi halinde cok süslü olmayan ama dogal güzeldim. Eski kocam önce yasimla dalga gecti, sonra yakin zamanlarda kendini bıraktın birde bu yüzden istemiyorum seni demeye başladı. Özgüvenim kaybolmuştu... yani ayni seyler yaşadım. Simdi özgürlüğümün tadını çıkarıyorum. Tekrar okumaya basladim, ve kücük bir kafede günde bir kac saat çalışıyorum. Ama yinede acaba söyle olsaydı düzelirmiydi diyede düsünmeden edemiyorum. Size iyi başarılar dilerim...

  YanıtlaSil
 2. Duzelmezdi canım emin ol,en iyisini yapmışsın yoluna devam,hem de arkana bakmadan

  YanıtlaSil

 3. Benim ayrildigim eski esim ayni boq. Biz 12 sene once evlendik ve daha 1 hafta ne mal oldugunu belli etti. Ben severdim o soverdi. Ben yapardim o yikardi. Cok koto biriydi, inanilmaz kendini begenmis, yakiskli havali biriydi ama gel gelelim korkAkti dusuncesiz, acimasiz, zavalli bir pislikti, bicakla sogan dogramama bile kusur bulurdu, Yemek utu bulasik alisveris cocuklarin okullari odevleri temizlik doctor randevulari akraba gezmeleri odemeler tadilatci bulmak. Makineye usta bulmak bile Benim isimdi haha bide Ben hep calistim ama son 5 yil fabrikada gece vardiyasi calustim. Gunde 4 seat uykuyla her seyin ustesinden geldim ikide cocuk buyutum hemde, kendisin yaptigi tek sey arabaya binip ise gitmek isten ciktiktan sonra bira alip eve gelip Muge Anliyi seyretmek ve beni ordained gordugu kadinlara benzetmek, bana 1 hafta Busra ismiyle seslendi ama Benim Adam Busra degil. Hem narsist, hem kuskucu kisilik bozuklugu hem ofke hem nefret hem kiskanclik hemde biraz mazosistlik ve daha cok sey, bide simdi pismanmista, akilanmista seviyormusta yalan dolan. Hakkim helal sevgim haram olsun

  YanıtlaSil
 4. Dr Ajayi adında bir büyü tekeri ile yaşadığım deneyimi paylaşmak istiyorum, o çok güçlü bir adam, ataları tarafından farklı yaşam sorunları olan insanlara yardım etmek için kutsanmış, hayatımın en kötü evresini yaşıyordum çünkü karım bana söyledi birdenbire boşanmak istiyor, nerede hata yaptığımı sordum ama cevap vermedi onun yerine evden taşındı bu çok garipti bu yüzden yardım arıyorum o zaman büyü yapan Dr Ajayi ile internette tanıştım, Biraz istişareden sonra durumumu ona açıkladım, karımın sekreteriyle birlikte işte olduğunu ve büyüsünün etkisinde olduğunu öğrendim, büyük büyü büyücüsü bana ne yapılması gerektiğini söyledi ve ben de onun talimatlarına uydum. Bugün, gururlu bir adamım çünkü karım evde benimle ve ikinci çocuğumuzu bekliyoruz, büyü yapan Dr Ajayi sayesinde, herhangi bir problem için bir büyü tekerinin yardımına ihtiyacınız varsa, Dr Ajayi haklı mükemmel ve güvenilir bir sonuç için kişi. Viber veya WhatsApp numarası ile iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 5. Yardım almaya çalışan, ancak başarısız olan herkese meydan okuyorum. DR WALE, aşağıdaki sorunların çözümünde size yardımcı olabilir:
  *Sizi başkası için terk eden partnerinizi/eşinizi geri getirmek.
  *Eşinizin/eşinizin aldatmasını durdurun ve yalnızca size sadık kalın.
  *Hayallerinin erkeği/kadını senden kaçmaya devam ediyor
  *Sınavlarda ve iş görüşmelerinde başarı
  *Kovuldunuz ve ne olursa olsun patronunuzun geri dönmek istemesini istiyorsanız.
  * Piyango parasında veya çok ciddi mahkeme davalarında şans.
  * Parçalanmış aileleri yeniden birleştirin/bağlayın.
  *Acil Ölüm Büyüsü
  *HAFTA İÇERİSİNDE %100 GARANTİLİ

  DR WALE ON BÜYÜK BÜYÜ TEKLİFİ İLE İLETİŞİME GEÇİN:

  WhatsApp/ Viber : +2347054019402
  E-posta: drwalespellhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 6. İnternette bazı yorumları okurken tanıştığım bu harika adam sayesinde, ilk başta böyle şeylerden korktum ama durumumdan çıkmak için gerçekten yardıma ihtiyacım var çünkü kocam tarafından iki hafta önce evden çıkmam için ihtar verildi. çünkü burada söyleyemeyeceğim bazı yanlış anlaşılmalar olacak, Dr Ajayi bir uzlaşma büyüsü yaptı ve biz de aramızı mahkeme dışında halledebildik, İlişki sorunlarınız için güçlü bir büyü tekeri hizmetine ihtiyacınız varsa Whatsapp'tan Dr Ajayi ile iletişime geçin / Viber: +2347084887094 veya e-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 7. İyi günler, ataları tarafından hastalıkları şifalı otlarla tedavi etmek ve aynı zamanda kırık evi geri getirmek için kutsanmış güçlü bir manevi adam olan Dr Ajayi ile olan karşılaşmamı okuyabilirsiniz, Dr Ajayi ile tanıştım çünkü sevgili karım boşanmamızı istiyor ve bu 12 yıllık aradan sonra. 5 yaşında bir erkek ve 2 yaşında bir kız çocuğu olan iki güzel çocukla kutsanmış evlilik, kızımızı evden çıkardı ve annesiyle birlikte kaldı ve eve dönmesi için yalvardım ama reddetti, gerçekten kafam karıştı, bu yüzden yardım aradım. Dr Ajayi'yi 8 yıl çocuksuz evlendikten sonra bir kadının kendi bebeğini almasına nasıl yardım ettiğini okuduğumda, Dr Ajayi ile temasa geçtim durumumu ona anlattı, kendisi hakkında ona verdiğim bazı bilgileri istedi. bazı danışmalar bana ne yapılması gerektiğini söyledi ve talimat verildiği gibi yaptım, bunu yazarken karım oturma odasında örgü yapıyor. Gerçek bir manevi adamın yardımına ihtiyacınız varsa, Dr Ajayi son durağınızdır Whatsapp / Viber: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 8. İyi günler arkadaşlar, ben Larisa ve mesleğim doktor. Çalışmalarıyla harika olan güçlü bir büyü tekeri olan Dr Ajayi ile karşılaşana kadar profesyonel geçmişim nedeniyle büyü tekerine gerçekten inanmadım. 12 yıllık evliliğimde sorun yaşıyordum, kocamın meslektaşıyla ilişkisi olduğunu öğrendiğimde yüzleştim, bana tek söyleyebildiği, benden bıktığı için boşanmaya hazır olmam gerektiğiydi, bu gerçekten şaşırtıcıydı. çünkü iki gün sonra ondan bir boşanma kağıdı alıyorum, durması için yalvarıyorum ama çocuklarımızı nasıl etkileyeceğini bile düşünmeden garip davrandı, o zaman bir arkadaşımla sorunumu tartıştım ve bana nasıl olduğunu anlattı. benzer bir durumdaydı ama Dr Ajayi onun için evliliğini kurtaran bir aşk büyüsü yaptı, şüpheliydim ama gerçekten başarısız bir evlilik istemiyorum bu yüzden yardım için Dr ile iletişime geçtim, ona durumumu açıkladıktan sonra bana ne olduğu söylendi yapılacak ve bugün kocam tekrar benimle barış içinde ve bana karşı tüm kötü davranışlarını kesti. İlişkinizde bir sorun yaşıyorsanız, çözüm için son durağınız Dr. Ajayi'dir. Whatsapp / Viber : +2347084887094 veya Email : drajayi1990@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 9. İyi günler, ataları tarafından hastalıkları şifalı otlarla tedavi etmek ve aynı zamanda kırık evi restore etmek için kutsanmış güçlü bir manevi adam olan Dr Ajayi ile karşılaşmamı okuyabilirsiniz, Dr Ajayi ile tanıştım çünkü sevgili karım boşanmamızı istiyor ve bu 12 yıllık bir aradan sonra. 5 yaşında bir erkek ve 2 yaşında bir kız çocuğu olan iki güzel çocukla kutsanmış evlilik, kızımızı evden çıkardı ve annesiyle birlikte kaldı ve eve dönmesi için yalvardım ama reddetti, gerçekten kafam karıştı, bu yüzden yardım aradım. Dr Ajayi'yi 8 yıllık çocuksuz evlendikten sonra bir kadının kendi bebeğini almasına nasıl yardım ettiğini okuduğumda, Dr Ajayi ile temasa geçtim ona durumumu anlattı, kendisi hakkında ona verdiğim bilgileri istedi. bazı danışmalar bana ne yapılması gerektiğini söyledi ve talimat verildiği gibi yaptım, bunu yazarken karım oturma odasında örgü yapıyor. Gerçek bir manevi adamın yardımına ihtiyacınız varsa, Dr Ajayi son durağınızdır Whatsapp / Viber: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 10. DR AJAYI BÜYÜ EVİ BÜYÜK ATALARI TARAFINDAN MUTLU OLMUŞTUR.

  Gey veya lezbiyen misiniz ve eşiniz sizi terk etti ama yine de onu seviyor ve tekrar hayatınızda olmasını istiyorsunuz, Dr Ajayi harika büyü tekeri bu iş için doğru kişi. İletişim Viber veya Whatsapp numarası: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  Evlilik problemin mi var?
  Adaletle ilgili sorunlarınız mı var?
  Patronunuzla sorunlarınız mı var?
  Çevrenizdekiler tarafından tehdit ediliyor musunuz?
  Farkında olmadan para mı harcıyorsunuz?
  Hamile kalmakta sorun mu yaşıyorsunuz?
  Piyango büyüsünün büyük kazanmasını ister misiniz?
  Geleceğini bilmek ister misin?
  Eşinizi tatmin etmiyor musunuz?
  Erkek arkadaşın seni terk mi etti?
  Herhangi bir sağlık sorununuz var ve çözüm mü istiyorsunuz?

  Viber veya Whatsapp Numarasıyla İletişime Geçin: +2347084887094
  E-posta: tüm ihtiyaçlarınız için drajayi1990@gmail.com.
  *GÜN 7 / 24 MEVCUTTUR.
  * Sonuçlar %100 garantilidir.

  YanıtlaSil
 11. Ağlayarak okudum her satırı çünkü benimde eşim bir narsist bizde şiddet de var tabi boşanma aşamasındayız fakat peşimi yine birakacagini sanmıyorum.hem korkuyorum hemde çaresizim.sadece çocuklarım var bu dünyada. etrafındaki insanlar bile biyerden sonra seni suçluyor.sende de var demekki hata diyorlar gerçekten böyle yaşamak çok zor

  YanıtlaSil
 12. Dr. Ajayi, yardıma ihtiyacınız varsa koşabileceğiniz güçlü bir ruhani adamdır, yaşam problemlerinizi çözmenize yardımcı olabilecek mükemmel bir büyü ustasıdır. Onunla WhatsApp numarasından iletişime geçebilirsiniz: +2347084887094, boşanma nedeniyle 4 yıllık ayrılıktan sonra karımı geri almama yardım etti, şüphem vardı ve ben ve eşimin bir daha bir araya geleceğimize asla inanmadım ama Dr Ajayi Karımın benden bir daha asla ayrılmak istememesine neden olan bir aşk büyüsü yaptığında şüpheleri iyi sonuçlarla giderebildi. Ajayi ayrıca her türlü hastalık için şifalı otlar hazırlar, Erkeklerde iktidarsızlığı tedavi etmek için otlar, Fibroid eritmek için otlar, Hamile kalmak için otlar, böbrek hastalığı için otlar, Diyabet için şifa, penis büyütme otu ve her türlü sağlık sorunu Dr Ajayi'nin sahip olduğu onlar için otlar.

  YanıtlaSil
 13. Dr Ilekhojie, eğer erkek arkadaşımı bana geri getirebilirse tanıklığımı tüm dünyayla paylaşacağıma söz veriyorum ve erkek arkadaşımı ayrıldıktan sonra bana geri getirerek bu işin adamı olduğunu bana kanıtladı ve bu yüzden Bu harika tanıklığı başkalarının görmesi ve Dr Ilekhojie'den yardım alması ve evliliğinizi veya ilişkinizi kurtarması için paylaşıyorum. Erkek arkadaşım bir ay önce beni terk etti ve ondan 10 yaş büyük başka bir kadınla ayrılıyordu. İnternet üzerinden Dr Ilekhojie'nin birkaç kişinin aşklarını geri kazanmasına nasıl yardım ettiğini okudum. Denemeye karar verdim, bu yüzden Dr Ilekhojie ile iletişime geçtim ve ona sorunlarımı açıkladım ve erkek arkadaşımı 3 gün içinde geri döndüren bir büyü yaptı. Dr Ilekhojie ile e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz: gethelp05@gmail.com veya WhatsApp +2348147400259. Çok teşekkür ederim Dr Ilekhojie ve çok minnettarım

  YanıtlaSil

 14. Kocam 12 yıllık evlilikten sonra başka bir kadınla birlikte olmam için beni terk etti, bir iş gezisine gitti ve ailesiyle birlikte olmak için tekrar eve dönmek istemedi, Güçlü bir büyü olan Dr Ajayi'ye rastladığımda yardım aradım. döküm. Ona durumumu anlattım ve kocamın diğer kadın tarafından büyülendiği ve bu yüzden evi unuttuğu ortaya çıktı, Dr Ajayi bir büyü yaptı ve kocam esaretten kurtuldu ve eve döndüğü için mutluyum 3 yıllık ayrılıktan sonra, herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, whatsapp / Viber: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

  Ayrıca aşağıdaki konularda da yardımcı olabilir

  * büyük kazanmak için piyango büyüsü
  * Herhangi bir dava büyüsünü kazanın
  * Kanser hücresini öldüren otlar
  * Fibroidleri eriten otlar

  YanıtlaSil
 15. Bozulan evliliğim yeniden kurulduğu için çok heyecanlıyım. "Zor da olsa yakın zamanda barıştık. Şimdi bir aydan fazla oldu ve her şey normale dönmüş gibi geliyor. Bana daha iyi davranmaya başladı ve bu ikimiz için de bir iyileşme süreci oldu. Ayrılmadan önce neredeyse 3 yıldır süren kabus nihayet sona erdi. Sanki yeniden aşık olduk! İkimiz de geçmişi geride bıraktık ve ilerlemeye çalışıyoruz - ve uzun zamandır ilk kez gelecek çok daha parlak görünüyor. Dr Ilehojie'ye ne kadar minnettar olduğumu kelimelerle ifade edemem! Sanki en başta birbirimize aşık olmamızı sağlayan şeyleri sonunda yeniden keşfetmiş gibiyiz. Kırık Evliliğimi kurtardığın ve kocamı bana geri getirdiğin için teşekkür ederim Dr Ilekhojie!”. Evliliğinizde sorunlarınız varsa, (gethelp05@gmail.com) veya telefon/Whatsapp (+2348147400259) aracılığıyla Dr Ilekhojie ile iletişime geçin

  YanıtlaSil
 16. Bu, Ex'lerini geri almayı hala umursayan herkes için. Son zamanlarda bana yardımcı olan Dr Ilekhojie'nin iyi çalışmasını takdir etmek için yazıyorum, PCOS nedeniyle doğum yapamadım, çok harap oldum, sonra kocam beni başka bir kadın için yaklaşık 1 yıl terk etti. Çok ağladım ve hatta intihara teşebbüs ettim. İnternette bir kadının Dr Ilekhojie'nin kendisine nasıl yardım ettiğini anlatan bir yorumunu gördükten sonra, yardım için onunla iletişime geçmeye karar verdim çünkü tek istediğim kocamı geri almak ve bir çocuğum olduğundan emin olmaktı. Kocam. Dr Ilekhojie bana şifalı otlar verdi ve beni kocamla buluşturdu. Bugün bir aylık hamileyim ve tekrar birlikteyiz ve mutluyuz. Eşinizi geri almak veya herhangi bir hastalıktan kurtulmak gibi ilişkinizde herhangi bir yardıma ihtiyacınız var mı, E.T.C. Dr Ilekhojie ile iletişime geçin ve olumlu sonuçlar alın.
  E-posta: gethelp05@gmail.com WhatsApp +2348147400259

  YanıtlaSil
 17. Yıllar boyunca beni destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. 45,4 milyon dolarlık Powerball piyangosunu nasıl kazandığıma dair hikayem biraz masal. 25 yaşımdan beri 3 yıldır Powerball biletleri oynuyorum. İlk biletimi 25. doğum günümde aldım. O gün kendimi çok şanslı hissediyordum çünkü kazanan Powerball numaralarında bana yardım etmesi için Dr Ilekhojie ile iletişime geçmiştim. Gerçekten harika bir duyguya kapıldım ve kameraya göz kırpmak istedim. Sadece küçük bir kısmını yaptım ve ona güvendim. Birkaç biletle birlikte 25 dolara oynadıktan sonra bana numaraları verdi. Kazançlar çevrimiçi olduktan sonra biletimi kontrol ettim ve Power play dahil sayıların doğru olduğunu gördüm. 15 dakika çığlık attım çünkü rüya gibi geldi. $6.4M kazanmıştım. Teşekkürler Dr Ilekhojie Eh, onun e-postası gethelp05@gmail.com ve onu +2348147400259 numaralı telefondan arayabilir veya Whatsapp'tan da arayabilirsiniz

  YanıtlaSil
 18. Kocam beni ve çocuklarımı daha yaşlı bir kadın için terk etti. Benim için o kadar kolay değildi.. Kocamı çok seviyorum ve umudumu kaybetmedim ve dua etmeye devam ettim ve sonunda Tanrı dualarıma cevap verdi...Beni ve kocamı tekrar birleştirmek için internette yardım aradım çünkü öyle gördüm Dr Ilekhojie'nin internette bu kadar çok insana nasıl yardım ettiğine dair birçok tanıklık ve ben onu bir denemeye karar verdim… Onunla temasa geçtim ve ona durumu açıkladım ve bana kocamın hala beni sevdiğini ve manipüle edildiğini söyledi. Böylece kocamın gözündeki pelerini çıkarmama yardım etti ve eski haline geri döndü ve sorumlu bir baba ve koca oldu. Eviniz dağılıyorsa veya eşinizle sorunlarınız varsa, Dr Ilekhojie ile iletişime geçin E-posta: gethelp05@gmail.com veya Onu arayın +2348147400259

  YanıtlaSil
 19. Çok uzun zamandır piyango oyunları oynuyorum ve hiç şanslı olmadım. Maddi bir meblağ kazanamadığımdan şikayet ettiğim bir arkadaşımla tanıştım ve beni kendisine bir piyango büyüsünde yardım eden Dr Ilekhojie ile tanıştırdı ve 200.000 dolar kazandı. Onunla onun aracılığıyla iletişime geçtim ve bana piyango büyüsünü yaptığında büyük kazanacağıma dair güvence verdi. Piyango büyüm için gereken her şeyi alması için ona 48 saat vermemi istedi, ben de 48 saat bekledim ve kalbimin ne kadar seçtiğine bağlı olarak bir bilet almamı söyledi. Bir powerball bileti aldım ve çekilişler geldiğinde milyoner oldum. Artık neredeyse evsiz kaldıktan sonra işimi kurmak için yeterli param var. Teşekkürler Dr Ilekhojie minnettarım. Kazanmak için şansa ihtiyacı olan herkes için bağlantısını buraya bırakıyorum. Onu arayın +2348147400259 veya E-posta: gethelp05@gmail.com

  YanıtlaSil
 20. Erkek arkadaşım 1 yıl önce benden ayrıldı ve iletişimi tamamen kestik, onu özledim ama defalarca yalvardıktan sonra beni kabul etmedi. Bir gün internette ilişkiler hakkında biraz araştırma yaparken, Dr Ilekhojie hakkında tanıklık eden sayısız insanın tanıklığını gördüm. Bu yüzden onunla WhatsApp üzerinden iletişime geçtim: +2348147400259, ona sorunlarımı anlattım ve bana yardım edeceğine söz verdi. Talimatlarını takip ettim ve bu benim için bir şoktu çünkü Dr Ilekhojie bir uzlaşma büyüsü yaptıktan 48 saat sonra, erkek arkadaşım ağlayarak beni aradı ve onu affetmem için yalvardı, Eve geldi, onu geri kabul etmem için dizlerimin üzerinde bana yalvardı. Dr Ilehojie işinde dürüst ve etkilidir. Uzlaştırma büyüsü aktif ve %100 garantilidir. Onunla WhatsApp: +2348147400259 veya e-posta yoluyla iletişime geçin: gethelp05@gmail.com

  YanıtlaSil
 21. Bu büyük, güçlü ruhani adam, üzüntümü mutluluğa döndürdü. Kocam yeni uyandı ve evliliğimizin bittiğine karar verdi. Birkaç aydır Roger ve ben, iş yerinde asistanıyla bir ilişkisi olduğu için pek iyi gitmiyorduk. Kocamı çok sevdim ve kalıp evliliğimiz üzerinde çalışmaya karar verdim. Kısa bir süre sonra Roger eve gelmeyi bıraktı ve yakın arkadaşı bana onunla yaşadığı başka bir dairesi olduğunu söyledi. Yaralandım ve yardım aramaya devam ettim çünkü Roger 10 yıl önce evlendiğim adamdan farklıydı. Şans eseri, kocamı bana geri vereceğine söz veren Dr Ilekhojie'yi buldum. Rogers'ı geri döndüren bir uzlaşma büyüsü yaptı ve şimdi ikimiz de oğullarımızla tekrar mutluyuz. Benimki gibi sorunlarınız varsa, Dr Ilekhojie'ye bir E-posta (gethelp05@gmail.com) gönderin veya Whatsapp/Viber +2348147400259 üzerinden onunla iletişime geçin

  YanıtlaSil
 22. Nişanlım geçen hafta benden ayrıldı ve çok üzgündüm, yemek yemiyordum ve kimseyle konuşmuyordum, çok ağladım, çok depresif ve stresliydim ve her şey yüzünden hastanede kaldım. stres ve depresyon. Bir gün internette aşk tüyoları almak için araştırma yapıyordum çünkü onu çok seviyorum ve önemsiyorum ve sadece tekrar bir çift olarak birlikte olmamızı istiyorum. Birçok ilişki sorununu çözen Ilekhojie adında güçlü bir adam buldum…… bu yüzden onunla temasa geçtim ve ona her şeyi açıkladım, sonra Dr Ilekhojie bana uzlaşma büyüsü konusunda bana yardım ettikten sonra 48 saat içinde bana döneceğini söyledi. Söz verdiği gibi mükemmel çalıştı ve David geri döndü ve onu geri kabul etmemi istemeye başladı. Dr Ilekhojie söz verdiği gibi yaptığı için şimdi çok mutluyum. %100 garantili ve etkili olarak Dr Ilekhohjie ile iletişime geçin. [gethelp05@gmail.com] WhatsApp +2348147400259 adresinden ona e-posta gönderin

  YanıtlaSil
 23. Çok uzun zamandır piyango oyunları oynuyorum ve hiç şanslı olmadım. Maddi bir meblağ kazanamadığımdan şikayet ettiğim bir arkadaşımla tanıştım ve beni kendisine bir piyango büyüsünde yardım eden Dr Ilekhojie ile tanıştırdı ve 200.000 dolar kazandı. Onunla onun aracılığıyla iletişime geçtim ve bana piyango büyüsünü yaptığında büyük kazanacağıma dair güvence verdi. Piyango büyüm için gereken her şeyi alması için ona 48 saat vermemi istedi, ben de 48 saat bekledim ve kalbimin ne kadar seçtiğine bağlı olarak bir bilet almamı söyledi. Bir powerball bileti aldım ve çekilişler geldiğinde milyoner oldum. Artık neredeyse evsiz kaldıktan sonra işimi kurmak için yeterli param var. Teşekkürler Dr Ilekhojie minnettarım. Kazanmak için şansa ihtiyacı olan herkes için bağlantısını buraya bırakıyorum. Onu arayın +2348147400259 veya E-posta (gethelp05@gmail.com)

  YanıtlaSil
 24. Teşekkürler Dr Ajayi kocam eve döndü ve dünyaya Dr Ajayi'nin gerçek ve gerçek bir manevi adam olduğunu bildirmekten çok mutluyum. Kocam boşandıktan sonra evi terk etti ve 3 yıl ayrı kaldık ama onu hala seviyorum, bu yüzden geri dönmemiz için bir aşk büyüsü yapması için Dr Ajayi'yi tuttum ve büyünün bir hafta içinde değişiklikleri görmeye başladım, ilk kez üç yıl içinde kocam beni aradı ve uzlaşma istedi ve o zamandan beri birlikte mutlu bir şekilde yaşıyoruz. Dr Ajayi ile Viber veya WhatsApp'tan iletişime geçin: +2347084887094 veya ona e-posta gönderin: drajayi1990@gmail.com Yüzünüze tekrar gülümseme yerleştireceğine inanıyorum.

  YanıtlaSil
 25. Kocamın evden ayrıldığı zamanı hatırlıyorum. O kadar depresyondaydım ve stresliydim ki, tüm stres ve depresyon yüzünden hastanede kaldım. Bir gün internette aşk tüyoları almak için araştırma yapıyordum çünkü onu çok seviyorum ve önemsiyorum ve sadece tekrar bir aile olarak birlikte olmamızı istiyorum. Dr Ilekhojie'nin bu kadar çok ilişki ve evlilik sorununu nasıl çözdüğüne dair birkaç ifade buldum…… Onunla temasa geçtim ve ona her şeyi açıkladım, sonra bana bir barışma büyüsünde bana yardım ettikten sonra kocamın 48 saat içinde döneceğini söyledi. Uzlaşma büyüsü, söz verdiği gibi mükemmel çalıştı çünkü 48 saat önce David geri döndü ve onu geri kabul etmem için yalvarmaya başladı. Dr Ilekhojie'nin söz verdiği gibi yaptığı için çok mutluyum. %100 garantili ve etkili olarak Dr Ilekhohjie ile iletişime geçin. Ona gethelp05@gmail.com WhatsApp +2348147400259 adresinden e-posta gönderin.

  YanıtlaSil
 26. Dr Ajayi'nin benim için yaptıklarına tanıklık etmek için buradayım, ancak bunun bir deneme yapmadan işe yarayacağına asla inanmam Ben kocamla 10 yıldır evliyim ve hamile kalamıyorum, Tanrı'ya yalvarıyorum bana bir kader yardımcısı göndermesi için sadık bir güne kadar en iyi arkadaşım eve beni ziyarete geldi Doğum yapamadığım için kocamı benden alacak bir tılsımla geldiğini hiç bilmiyordum Kocam artık evde kalmıyor Benimle ev o her zaman en iyi arkadaşımla Ağlıyordum ve evliliğimi geri istiyorum Bu yüzden yardım için internete girdim orası Dr Ajayi'nin benim sorunumla karşı karşıya kalan insanlara yardım etmek için yaptığı harika şeyleri burada okudum, bu yüzden Dr. Ajayi ve ben Dr Ajayi tarafından verilen talimatları takip ederek yaklaşık bir hafta sonra kocam eve geldi af dileyerek eve geldi onu affettim şimdi mutlu bir şekilde ayrılıyoruz en çok da on yıllık hamilelikten sonra şimdi hamileyim Hepsi bana yardım eden Dr Ajayi'ye teşekkürler. Whatsapp üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 27. ESKİ SEVGİNİZİ ÇOK HIZLI GERİ ALMANIZA YARDIMCI OLACAK ACİL VE ETKİLİ AŞK BÜYÜSÜ TEKLİFİ WHATSAPP : +2347054019402
  Benim için yaptığı iyi şeyler için DR WALE'e teşekkür etmek istiyorum, Bunun benim için yaptıklarından dolayı sevincimi ve mutluluğumu göstermek için en iyi forum olup olmadığından emin değilim ama mutluluğu gizleyemiyorum ve Sevincimi insanlarla paylaşmak zorundayım, evliliğim yıllar önce çöktü ve elimden gelen her şeyi denedim ama boşuna. DR WALE'in yaptığı iyi şeyler hakkında bir gönderi ve referans gördüm, bu yüzden denemeye karar verdim. Her zaman meşgul bir adam olmasına rağmen, WhatsApp'ıma geri döndüğünde, evliliğimin düzelmesi için bana haftalar verdi, tıpkı evliliğimin o zamandan beri düzeldiğini söylediği gibi, mutluyum ve mutlu yaşıyorum. Çok minnettarım DR WALE . her zaman WhatsApp/Viber: +2347054019402 VEYA E-posta: drwalespellhome@gmail.com yapabilirsiniz

  YanıtlaSil
 28. Bu gerçekten işe yaradı ve buna tanıklık etmekten gurur duyuyorum. DR AJAYI tarafından bir bayanın erkeğini nasıl geri aldığına dair bir yazı gördüm. Eski Kocasını geri almasına yardım etti. Karım 1 yıl önce başka bir erkekle yaşamak için beni boşadı ve onu bırakmaya çalıştım ama yapamadım, bu yüzden onu geri almak için çok şey yapmaya çalışıyorum ve bana geri dönmeyi reddediyor. Bir gün onu geri almak için ipuçları almak için bir forumu ziyaret ettim ve orada DR AJAYI'nın başka bir kadın tarafından bir büyüyle bağlandıktan sonra erkeğini geri almasına nasıl yardım ettiğini anlatan bir bayan gördüm ve DR AJAYI ona yardım eden kişiydi. . Manevi çalışmaya hiçbir zaman inanmamama rağmen, çaresiz olduğum için isteksizce onu denedim. Ona sorunlarımı anlattım, en büyük sürprizim DR AJAYI kadınımı bir hafta sonra geri getirmeme yardım etti ve şimdi ilişkim tam da söz verdiği gibi mükemmel. Eski sevgilinizi kalıcı olarak geri getirmek sadece sevdiğiniz birini geri getirmekle kalmaz, aynı zamanda o kişiyle mutlu olmanız için sevgili duygunuzu yeniden birleştirir. Kadınım şimdi bana bir kral gibi davranıyor ve her zaman beni sevdiğini söylüyor. İlişkinizdeki zorluklardan geçiyorsanız, DR AJAYI evlilik sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir, E-POSTA YOLUYLA İLETİŞİME GEÇİN: drajayi1990@gmail.com veya WhatsApp VEYA Viber numarası +2347084887094

  YanıtlaSil
 29. Herkese iyi günler, Dr Ajayi adında bir büyü ustasıyla yaşadığım deneyimi paylaşmak istiyorum, o çok güçlü bir adam, ataları tarafından farklı yaşam sorunları olan insanlara yardım etmek için kutsanmış, hayatımın en kötü evresini yaşıyordum çünkü kocam birdenbire boşanmak istediğini söyledi, nerede hata yaptığımı sordum ama cevap vermedi onun yerine evden taşındı bu çok garipti bu yüzden yardım arıyorum o zaman Dr Ajayi ile tanıştım. çevrimiçi yazımda, durumumu ona biraz danıştıktan sonra açıkladım, kocamın sekreteriyle birlikte çalıştığını ve onun büyüsüne kapıldığını öğrendim, büyük büyü ustası bana ne yapmam gerektiğini söyledi ve ben de onun talimatlarına uydum. Bugün, gururlu bir kadınım çünkü kocam evde benimle ve ikinci çocuğumuzu bekliyoruz, büyü yapan Dr Ajayi sayesinde, herhangi bir sorun için bir büyü tekerinin yardımına ihtiyacınız varsa Dr Ajayi haklı mükemmel ve güvenilir bir sonuç için kişi. Viber veya WhatsApp numarası ile iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 30. Kocam 8 yıllık evlilikten sonra başka bir kadınla birlikte olmam için beni terk etti, bir iş gezisine gitti ve ailesiyle birlikte olmak için tekrar eve dönmek istemedi, Güçlü bir büyü olan Dr Ajayi ile karşılaştığımda yardım aradım teker. Ona durumumu anlattım ve kocamın diğer kadın tarafından büyülendiği ortaya çıktı bu yüzden evi unuttu, Dr Ajayi bir büyü yaptı ve kocam esaretten kurtuldu ve eve döndüğü için mutluyum 3 yıllık ayrılıktan sonra, herhangi bir yardıma ihtiyacınız olursa, whatsapp / Viber: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

  YanıtlaSil
 31. Adım Eliza, 5 yıllık kocam beni 2 yaşında bebeğimiz ile terk etti çünkü onu gece geç saatlere kadar dışarıda kaldığı için aldatmakla karşı karşıya kaldım, daha ne olduğunu anlamadan kocam başka bir kadınla yaşıyordu, beni tanıştıran bir arkadaşla tanıştım Dr. Ajayi'ye güçlü bir büyü tekeri. Ajayi'ye durumumu anlattım ve bir aşk büyüsü yapıldı, 3 gün içinde kocam eve döndü ve yeniden mutlu bir hayat yaşıyoruz. Evlilik sorunlarının çözümü için Whatsapp: +2347084887094 numaralı telefondan Dr. Ajayi ile iletişime geçin.

  YanıtlaSil
 32. Benim adım Eren Demir, yardıma ihtiyacınız olduğunda koşabileceğiniz güçlü bir ruhsal adam olan Dr. Ajayi'yi yazma fırsatı buldum, o, yaşam sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek mükemmel bir büyü ustası. Ona e-posta adresinden ulaşabilirsiniz: drajayi1990@gmail.com ve ayrıca WhatsApp / Viber numarasından da iletişime geçebilirsiniz: +2347084887094 5 aylık ayrılıktan sonra eski karımı geri almama yardım etti, şüpheliydim ama Dr Ajayi iyi sonuçlarla şüpheleri giderebildi. Dr Ajayi ayrıca her türlü hastalık için şifalı otlar hazırlar, Erkeklerde iktidarsızlığı tedavi etmek için otlar, Fibroidleri iyileştirmek için otlar, Hamile kalmak için otlar, böbrek hastalığı için otlar, Diyabet için şifa ve her türlü sağlık sorunu için Dr Ajayi'nin şifalı otları vardır.

  YanıtlaSil
 33. İyi Akşamlar, bazı makaleleri okuyordum ki Dr Ajayi adında güçlü bir büyü tekeri hakkında bir yoruma rastladım, kocamın artık bana ayıracak zamanı olmadığı için kötü bir duygusal acı çekiyordum, dışarıda eğlenirken hep iş hakkında konuşuyor Dr Ajayi benim için bir aşk büyüsü yaptı ve o zamandan beri kocam her fırsatı her fırsatta kullanmadan yapamıyor, başkalarına beni sevdiğini kanıtlamak zorunda kalıyor, Dr Ajayi'ye minnettarım benim için yaptığı aşk büyüsü eğer ilişkinizde zor zamanlar geçiriyorsanız ve kalıcı bir çözüm istiyorsanız size Dr Ajayi'yi tavsiye ediyorum çünkü ondan faydalandım. Utangaç olmayın çünkü o çok gizlidir ve onunla tartıştığınız her şey güvenlidir. Dr Ajayi'ye Whatsapp : +2347084887094 veya Email : drajayi1990@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 34. Merhaba arkadaşlar, deneyimimi Dr. Ajayi ile paylaşmaktan mutluyum, ilişkimde zor zamanlar geçiriyordum çünkü bir yıllık nişanlım aniden düğünümüzü iptal etmemiz gerektiğini, artık benimle ilgilenmediğini söyledi, ben kafası karışmıştı ve yardım aradı, aşk büyüsü yapan Dr. Ajayi ile internette bu şekilde tanıştım ve nişanlım özür dilemek için dizlerinin üstüne çöktü ve Dr. Ajayi sayesinde mutlu bir evliliğimiz var. Ajayi Whatsapp ile iletişime geçin: +2347084887094 pişman olmayacaksınız.

  YanıtlaSil
 35. Dr adında bir büyü doktorunun yardımıyla kocamı elde edebildim.
  Ajayi başka bir kadın tarafından büyülendiğini keşfettiğimde, büyü yapan kişiyle iletişime geçtiğim için çok mutlu oldum çünkü kocamı geri kazanmamın sebebi oydu ve şimdi barış içinde yaşıyoruz. tüm büyü çalışmalarınız için Dr Ajayi ile iletişime geçin, kocamı geri almama yardım etti, sizi rahatsız eden şeyde size yardımcı olacağına inanıyorum. Drajayi1990@gmail.com adresine e-posta gönderin veya whatsapp: +2347084887094.

  YanıtlaSil
 36. Boşanma sorunuma bir son verebildiğimi ve evliliğimi tekrar geri getirebildiğimi size memnuniyetle anlatırdım, kocamın boşanma davası açmasına ne oldu bilmiyorum, onu bundan vazgeçirmeye çalıştım ama beni dinlemedi, aklıma gelen herhangi bir yerden yardım istemekten başka seçeneğim yoktu ve DR Ajayi ile iletişime geçecek kadar ileri gittim ve şimdi ondan yardım istediğim için memnunum. Çünkü Dr Ajayi olmasaydı evliliğim ne olurdu bilmiyorum çünkü kocamı seviyordum ve onu kaybetmeye dayanamıyordum. Büyü sihir gibi çalıştı, kocam değişti ve planladığı boşanma yerine sevgi göstermeye başladı. Artık benim için her şey yerli yerinde olduğu için çok mutluyum. Evlilik sorunları yaşayan ve buna bir son vermek isteyen herkese Dr Ajayi'yi memnuniyetle tavsiye ederim. Gerçek bir büyücünün yardımına ihtiyacınız varsa, Whatsapp / Viber: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçin, sizi yarı yolda bırakmayacağına inanıyorum.

  YanıtlaSil
 37. WhatsApp'ta +2347084887094 numarası aracılığıyla iletişim kurduğum Dr Ajayi ile tanışana kadar büyü yapmaya veya sihre asla inanmadım, evliliğimde sıkıntılı bir dönemden geçiyordum çünkü kocam 9 yıl sonra artık benimle hiçbir şey yapmak istemediğini söyledi. evlilik, kocamı gerçekten seviyorum, bu yüzden evliliğimde bazı şeyleri halletmek için yardım arıyorum, gezinirken bir adamın iş yerinde bir büyü ile terfi etmesine yardım ettiği için Dr Ajayi'yi tavsiye ettiği yeri gördüm, ona ulaştım Ajayi Dr. Herhangi bir ilişki sorunu veya hayatın herhangi bir yönü için bugün Dr Ajayi ile iletişime geçin; o, sorununuza çözüm bulacaktır. Viber / WhatsApp numarası: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 38. Fark etme!! Fark etme!! Fark etme!!

  İşletmenizi Yeniden Finanse Etmek mi İstiyorsunuz? Faturanızı güvence altına almak için gerçek bir Çevrimiçi krediye ihtiyacınız var mı? Yeni bir iş kurmak mı? Kişisel bir krediye ihtiyacınız var mı? veya İşletme Kredisi, projenizin yeni finansmanına başlamak için en ucuz %1,5 faiz oranıyla hızlı ve kolay bir kredi başvurusunda bulunun. Bize e-posta yoluyla ulaşın:[iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]


  SERVİSİMİZ

  * Konut Kredisi
  * Taşıt Kredileri
  * Mortgage kredileri
  * İşletme Kredileri
  * Finansal Araçlar
  * Bireysel kredi

  İş teklifinizi veya genişlemenizi başlatmak için büyük miktarda sermayeye mi ihtiyacınız var? Banka veya komisyoncu, Kredi Puanının Düşüklüğü veya Teminat Eksikliği nedeniyle Kredi Başvurusunu reddetti mi? Olası ticari işbirliği için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Hem vatandaşlar hem de vatandaş olmayanlar için teminatlı kredi hizmetleri sunuyoruz.

  Bugün bize e-posta yoluyla ulaşın:
  WhatsApp: +628227405059
  [iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]

  YanıtlaSil
 39. Merhaba Arkadaşlar, 15 yıllık evli kaldıktan sonra kocam boşanmak istediğini söylediğinde hayatım bitmek üzereydi ama ben Dr Ajayi adlı bir büyücünün yardımıyla evliliğimi kurtarabildim, o barışı geri getirmeyi başardı. evimde bir aşk büyüsü ve kocamın bana olan sevgisi şimdi harika, evliliğinizde sorun yaşıyorsanız, Whatsapp'tan Dr Ajayi ile iletişime geçin: +2347084887094

  YanıtlaSil
 40. Eski kocam beni ve dört çocuğumuzu başka bir kadın için terk ettikten sonra geri dönen, bozulan Evliliğim yeniden kurulduğu için çok heyecanlıyım. Birçok insanın Lover'ı onlara geri getirmesine yardım eden DR WALE ile tanıştığım için çok mutlu oldum, bu yüzden yardım için onunla da iletişime geçtim. DR WALE, kocamı geri getirmeme bu şekilde yardımcı oldu. Size çok teşekkür ederim DR WALE çünkü eski kocamın büyünüzle bana bu kadar çabuk döneceğini hiç düşünmemiştim. Sen en iyisisin ve dünyanın en büyüğüsün. Bunu okuyorsanız ve Eski Sevgilinize geri ihtiyacınız varsa veya kocanızın başka bir kadına taşınması gerekiyorsa, artık ağlamayın, şimdi DR WALE ile iletişime geçin. Kişisi: WhatsApp/Viber: +2347054019402 VEYA e-posta: drwalespellhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 41. İyi bir insandan bahsetmek güzel. ve bu iyi insan, DR WALE, sözlerinin harika bir adamı ve sözünü tutan bir adam. DR WALE'in ailemin üç üyesine yardım ettiğini dünyaya bildirmekten gurur duyuyorum. DR WALE, erkek kardeşimin ilişki sorunlarını çözmesine yardım etti. ayrıca diğer kardeşimin yıllardır almak için mücadele ettiği bir sözleşmeli işi kazanmasına yardımcı oldu. sonra kız kardeşimin mahkemede boşanma davasını kazanmasına yardım etti. bu nedenle, derin bir karmaşa içindeyseniz ve güvenebileceğiniz ve güvenebileceğiniz birine ihtiyacınız varsa, güvenebileceğiniz ve güvenebileceğiniz o adam DR WALE'dir. WhatsApp/Viber +2347054019402 VEYA E-posta: drwalespellhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 42. Ben evli bir erkeğim, karımla çocuk doğuramadığımız için yanlış anlaşıyoruz. Kör oldum ve karıma her şeyin sebebinin kendisi olduğunu söyleyerek taciz yağdırdım. Ama aile sorunumun nedeninin başka biri olduğunu asla bilemedim. Bir gün, bazı şeyler üzerinde düşünüyordum ve sorunlarımızın nereden geldiğini sormak için karımı yakından aradım. Ne diyeceğini asla bilemedi, bir erkek olarak artık buna dayanamadım, bu yüzden beni Dr Ajayi adında ruhani bir adamla tanıştıran bir arkadaşıma, bana hayatta pişman olmayacağım bir çözüm verecek olan şeyleri açıkladım. . Manevi adamla temasa geçtim, ona durumumu anlattım ve o da bana kurban için gerekli şeyleri söyledi. Bir ay sonra karım hamile kaldı ve bu beni çok heyecanlandırdı çünkü ailem için yaptığı harika şey için doktor AJAYI'ya teşekkürlerimi bekliyordum. Yaşam sorunlarınızdan utanmayın Viber / Whatsapp : +2347084887094 veya E-posta : drajayi1990@gmail.com üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçin

  Aşağıdaki büyüler için de onunla iletişime geçebilirsiniz.

  Aşk büyüsü
  piyango büyüsü
  intikam büyüsü
  koruma büyüsü
  ve size hayatta sorun çıkaran diğer her şey

  YanıtlaSil
 43. Kocam internetten tanıştığı başka bir bayanla yaşamak için evden çıktı ve bana boşanma belgeleri gönderdi. Kocama duyduğum sevgiden dolayı boşanmak istemedim, ailemin dağılmasını istemiyorum. Kadının, ailesinin yanına dönememesi için kocamı bağlamak için bir büyü kullandığından şüpheleniyorum. Kocamı nasıl geri kazanacağıma dair ipuçları arıyordum ve DR WALE'in birkaç aylık ayrılıktan sonra kocasını geri kazanmasına yardım ettiğini söyleyen bir yorumla karşılaştım ve yorumda bulunan DR WALE'in WhatsApp Numarasını aldım ve WhatsApp +2347054019402 ona sorunum hakkında cevap verdi ve bana cevap verdi ve bir hafta içinde kocamı geri kazanmama yardım etti ve şu anda kocam geri döndü ve daha da sevgi dolu ve ilgili. Yardım için DR WALE ile WhatsApp/Viber üzerinden de iletişime geçebilirsiniz: +2347054019402 veya E-posta: drwalespellhome@gmail.com iyi çalışmasına tanıklık etmekten çok mutlu

  YanıtlaSil
 44. iyi günler arkadaşlar çözümü olmayan sorun değil ama doğru yerlerden yardım ararsanız, evliliğimde korkunç bir karmaşa yaşıyordum çünkü kocam 5 yıllık evliliğin ardından beni başka bir kadın için terk etti ve şok edici kısım şu ki herhangi bir yanlış anlaşılma olmadı, anında bir şeylerin doğru olmadığını anladım çünkü ona eve dönmesi için yalvardım ama reddetti ve bana tuhaf davrandı, bu beni yardım aramaya itti ve bir büyü yapanla karşılaştığım için şanslıydım çevrimiçi iletişime geçin, büyü yapan Dr Ajayi'nin piyangoda büyük kazanmada kendisine nasıl yardım ettiğini açıklayan bir adam tarafından düştü. Dr Ajayi temasını aldım ve ona durumumu anlattım, doğru cevapları verdiğim birkaç soru sordu, ayrıca iş için kullanacağı şeyleri alması için ona biraz para verdim ve büyüden üç gün sonra kocam var. benimle eve dönmek bir mucize. Viber / Whatsapp'ta Dr Ajayi ile iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 45. ETKİLİ VE GÜÇLÜ AŞK BÜYÜSÜ KULLANICI DR WALE
  Beş (5) yıllık evliliğin ardından, sırf başka bir kadın ona büyü yaptığı ve beni ve çocuğu acı çekmeye terk ettiği için kocam tarafından reddedildim. Bir gün internette okurken, bu WHATSAPP +2347054019502'deki bu büyü tekerinin bir kadının kocasını geri kazanmasına nasıl yardım ettiğine dair bir yazı gördüm ve ona WHATSAPP'ına bir yanıt verdim ve bana bir kadının kocama büyü yaptığını söyledi ve bana yardım edeceğini ve birkaç gün sonra kocamı geri alacağımı söyledi. Ona inandım ve bugün hepinize bu büyücünün sevgilileri geri getirme gücüne sahip olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum. çünkü artık kocamla mutluyum. DR WALE için teşekkürler. Ona WhatsApp/Viber Numarasından ulaşın: +2347054019402 veya E.mail: drwalespellhome@gmail.com Teşekkürler DR WALE. Tanrılarınız sizi her zaman iyiliğiniz için ödüllendirsin.

  YanıtlaSil
 46. Fark etme!! Fark etme!! Fark etme!!

  İşletmenizi Yeniden Finanse Etmek mi İstiyorsunuz? Faturanızı güvence altına almak için gerçek bir Çevrimiçi krediye ihtiyacınız var mı? Yeni bir iş kurmak mı? Kişisel bir krediye ihtiyacınız var mı? veya İşletme Kredisi, projenizin yeni finansmanına başlamak için en ucuz %1,5 faiz oranıyla hızlı ve kolay bir kredi başvurusunda bulunun. Bize e-posta yoluyla ulaşın:[iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]


  SERVİSİMİZ

  * Konut Kredisi
  * Taşıt Kredileri
  * Mortgage kredileri
  * İşletme Kredileri
  * Finansal Araçlar
  * Bireysel kredi

  İş teklifinizi veya genişlemenizi başlatmak için büyük miktarda sermayeye mi ihtiyacınız var? Banka veya aracı kurum, Kredi Puanının Düşüklüğü veya Teminat Eksikliği nedeniyle Kredi Başvurusunu reddetti mi? Olası ticari işbirliği için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Hem vatandaşlar hem de vatandaş olmayanlar için teminatlı kredi hizmetleri sunuyoruz.

  E-posta yoluyla bugün bize ulaşın: [iskandalestari.kreditpersatuan@gmail.com]

  YanıtlaSil
 47. Herkese iyi günler, eski kocamı nasıl geri aldığımla ilgili bu güzel haberi tüm dünyaya yaymak için buradayım. Her şey, kocamın beni başka bir kadınla, kadının büyücü olduğunu bilmeden aldatmasıyla başladı, kadının kocama yaptığı büyü, kocamın bana ve çocuklara karşı hislerini değiştirmesine neden oldu ve beş yıllık evliliğimizi bozdu. Bekar bir anne olmanın sancıları yüzünden kafam karışmıştı ve strese girmiştim, bu yüzden bir arkadaşımı aradım ve ona evlilikteki zorluklarımı anlattım, o bana DR WALE adlı bu büyük güçlü büyücü ile iletişime geçmem için talimat verdi ve yönlendirdi, talimat vermesinin ana nedeni DR WALE ile iletişime geçmemin nedeni, son zamanlarda internette bazı kişilerin güçlü büyü yapan DR WALE hakkında yazdığı bazı tanıklıkları okumasıydı ve çok memnun kaldım ve ondan mükemmel bir iş çıkaran yardım aramaya karar verdim. kocama büyü yaparak ve diğer kadının güçlerini kullanarak, onun bana geri dönmesini ve af dilemesini sağladım. Yaptığı iyi işlerden dolayı adını internette yayınlamaktan vazgeçmeyeceğim. Evlilik sorunu, boşanma sorunları, sevgilisini kaybetmiş veya ilişkiyle ilgili sorunları olan herkes için WhatsApp/Viber: +2347054019402 veya E-posta: drwalespellhome@gmail.com ile iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 48. Merhaba benim adım Nira. Anderson'la yıllardır ilişkim vardı ama o benden ayrıldı. Onu geri almak için elimden geleni yaptım ama hepsi boşunaydı. Ona olan sevgimden dolayı onu gerçekten geri istiyordum. Ona her şey için yalvardım, sözler verdim ama o reddetti. Sorunumu arkadaşıma anlattım ve o da onu geri getirecek bir büyü yapmama yardım edebilecek bir büyü uygulayıcısıyla iletişime geçmemi önerdi. Büyülere hiçbir zaman inanmamış olsam da denemekten başka seçeneğim yoktu. Bu yüzden büyüyü yapan kişiye e-posta gönderdim ve o da bana üç gün içinde her şeyin düzeleceğine ve eski sevgilimin bana geri döneceğine dair güvence verdi. Şaşırtıcı bir şekilde, bu olay ikinci gün saat 16.00 civarında gerçekleşti. Eski sevgilim beni aradı, her şey için özür diledi ve beni çok sevdiği için geri istediğini söyledi. Çok sevindim ve ona döndüm. Yeniden mutlu bir şekilde birlikte yaşamaya başladık. İlişki sorunu olan tanıdığım herkese, sorunumu çözmemde bana yardım eden gerçek ve güçlü büyü uygulayıcısına yönlendireceğime söz verdim. Yardımına ihtiyacınız olursa, ona babawalewiseman01@gmail.com adresinden e-posta gönderebilirsiniz. Aşk büyüleri, kayıp aşk büyüleri, boşanma büyüleri, evlilik büyüleri, bağlama büyüleri, büyü bozma büyüleri, sevilen birini geçmişten uzaklaştırma büyüleri dahil olmak üzere çeşitli büyü türleri sunar. , terfi büyüleri, tatmin büyüleri ve muzdarip olduğunuz hastalıklara şifa. Yaşadığınız her türlü soruna kalıcı çözüm için kendisiyle iletişime geçin.
  babawalewiseman01@gmail.com aracılığıyla WhatsApp +2348136951551

  YanıtlaSil
 49. Adamınız aniden boşanmak istediğini mi söyledi ve siz ikinizin ailede hala sevginin olduğu zamana geri dönmenizi mi istiyorsunuz? O halde artık arama yapmayın çünkü harika büyücü Dr. Ajayi tam size göre. Mesleğim gereği bankacıyım, 7 yıllık evliliğim çöktüğünde bu gerçekten kalbimi kırdı ve hatta işimi bile etkiledi çünkü sürekli düşünüyordum ve konsantre olamamıştım. Kocamı gerçekten seviyorum ve yaklaşık 5 ay ayrı yaşadıktan sonra onu geri kazanmanın yollarını arıyorum. Büyük büyücü Dr. Ajayi'nin yardımıyla iş terfisi alabildiğini söyleyen bir adamın ifadesine rastladım, bu yüzden onunla iletişime geçtim ve ona ulaştım, ona evlilik sorunlarını anlattım ve o da bana işlerin düzeleceğine dair güvence verdi. benim için iyileş ama amacıma ulaşmak için yapılması gereken bazı şeyleri söyledim, onun talimatlarını yerine getirdim ve bugün kocamla yeniden mutlu bir şekilde yaşıyorum, o gerçekten harika bir adam ve tanrıları tarafından kutsanmış. Her türlü yaşam sorunu için Dr. Ajayi ile Viber veya WhatsApp numarasından iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com, onunla tanıştığınıza pişman olmayacaksınız.

  YanıtlaSil
 50. Aylarca süren ayrılık ve yalnızlıktan sonra eski sevgilimi bana geri getirerek hayatımda yaptığı büyük manevi dualar için Dr Ajayi adlı büyük bir büyü uygulayıcısına büyük bir teşekkür etmek istiyorum. Bununla, insanları kalp kırıklıklarından kurtarmak ve aynı zamanda her ilişki sorununa çözüm bulmamıza yardımcı olmak için bu dünyaya gönderildiğinize inanıyorum. Aranızda bir ilişki sorunu yaşayanlar için neden Dr Ajayi ile iletişime geçmiyorsunuz, burası iş eksikliği ve terfiler, bağlama ve evlilik büyüleri, boşanma ve çekicilik büyüleri de dahil olmak üzere tüm sorunlarınızı çözebileceğiniz en iyi yer. iyi şanslar ve loto büyüleri, doğurganlık ve hamilelik büyülerinin yanı sıra iş başarısı ve müşteri artışı, davaların kazanılması ve çok daha fazlası. onunla E-posta yoluyla iletişime geçin: drajayi1990@gmail.com veya whatsapp +2347084887094 ile iletişime geçin

  YanıtlaSil
 51. Hepimizin hayatta farklı hikayeleri var. İnişler ve çıkışlar oldu ama 7 yıldır birlikte olduğumuz nişanlım ilişkimizi sonlandıralım dediğinde daha çok yıkıldım, o gün hissettiğim acıyı hayatımda yaşamadım. Neyi yanlış yaptığımı sordum ama yorgun olduğunu söyledi, 3 aylık ayrılığın ardından birçok insanın evlerinde huzuru ve sevgiyi yeniden tesis etmesine yardımcı olan büyü uygulayıcısı Dr Ajayi hakkında iyi şeyler söyleyen bir bayanın ifadesine rastladım. erkeğimi gerçekten seviyorum ve onun hayatıma geri dönmesini istiyorum, bu yüzden Dr Ajayi'ye ulaştım ve kendimi açıkladım, biraz danıştıktan sonra sorunun ne olduğu ve ilişkimi yeniden düzeltmek için ne yapmam gerektiği söylendi, benden istenenlerin hepsini yaptım ve sonra 72 Büyünün bitiminden birkaç saat sonra nişanlım benimle iletişime geçti ve artık mutlu bir evliliğimiz var. Gerçek bir büyücünün yardımına ihtiyacınız varsa Dr Ajayi'ye güvenebilirsiniz ve inanıyorum ki tekrar gülümsemek için bir nedeniniz olacak. Viber / Whatsapp ile iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 52. Bu mucizevi tanıklığı dünyayla paylaşmak bir ayrıcalık. Kocam on beş ay önce benden boşandı ve kocamla olan sorunları düzeltmek için ne yapacağımı bilmediğim için pişmanlık duydum. Evliliğimde nasıl yardım alabileceğim konusunda internette yardım aradım ve büyülerinde ilerleme kaydeden DR WALE hakkında harika tanıklar keşfettim. Onunla iletişime geçtim ve DR WALE bana kocamı geri getirecek bir büyü hazırlayacağını söyledi. Şüpheliydim ama onunla çalışmaktan başka seçeneğim yoktu. DR WALE ile çalıştıktan birkaç gün sonra kocam beni aradı ve eve döneceğini söyledi ve o günden bu ana kadar huzur içinde yaşıyoruz. Şimdi büyük bir sevgi ve şefkatle geri döndü. Bugün hepinize bu büyü uygulayıcısının sevgilileri geri getirme gücüne sahip olduğunu ve en şaşırtıcı şeyin de aşkımızın artık çok güçlü olduğunu, her günün mutluluk ve neşe olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyorum. ve sevdiğin adamla birlikte olmak gibisi yoktur. DR WALE'i yardıma ihtiyacı olan herkese şiddetle tavsiye edeceğim. Herhangi bir sorun yaşarsanız DR WALE ile iletişime geçin, size yardımcı olacağına dair %100 garanti veriyorum!!. WhatsApp/Viber/Telegramı: +2347054019402 veya E-postası: drwalespellhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 53. Merhaba arkadaşlar, paylaşacaklarım belki sizin veya tanıdıklarınızın işine yarayabilir, daha önce böyle bir tanıklık yazacağımı hiç düşünmezdim ama benim bulduğum mutluluğu başkaları da bulsun istiyorum. Bir zamanlar beni seven bir adam olan kocamla cehennemde yaşıyordum, evliliğimizden 5 yıl sonra artık kocam olarak görevini yerine getirmiyordu ve bana da düşmanca davranıyordu, korku içinde yaşıyordum ve neredeyse bir kaçamak yapıyordum. boşanmak. Evlilikteki sorunlar ve hızlı çözüm hakkında bazı makaleler okuyordum ve birçok insanın ilişki sorunlarında yardımcı olan güçlü bir ruhani adam olan Dr. Ajayi ile karşılaştım, onunla iletişime geçtim ve kocamın bana karşı davranışı hakkında onunla konuştum. ne yapılması gerekiyor ve ben söylendiği gibi yaptım ve Dr Ajayi ile çalışmaya başladıktan birkaç gün sonra kocam daha iyiye doğru değişti, bana yaptığı yanlış şeylerden dolayı özür dilemek için bana yeni bir araba aldığında şaşırdım ve artık huzur içinde yaşıyoruz. Dr Ajayi'ye teşekkürler, eğer herhangi bir ilişki sorunuyla karşı karşıyaysanız, sorununuzdan çekinmeyin, sorununuza kalıcı bir çözüm için Whatsapp / Viber: +2347084887094 üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçin.

  YanıtlaSil
 54. Selamlar
  Yıllarca piyango oynadıktan sonra kazanmayı çok zor buluyorum, işler benim için çok zordu, bu yüzden bana yardımcı olan arkadaşımla bu konuyu tartışmaya karar verdim, o bana Dr. Ajayi ile yaşadığı deneyimi anlattı. onu başka bir eşle evlenmek üzere terk eden kocasını geri getirmesine yardım etti ve onu dört çocukla yalnız başına acı çekmeye bıraktı ayrıca bana Dr. Ajayi ile internette nasıl tanıştığını anlattı Onun hikayesini duyduğumda çok etkilendim bu yüzden ona yaşadığım kötü şansı anlattım Piyangoda Ve Dr. Ajayi ile yaptığım tüm seanslardan sonra beni Dr. Ajayi ile tanıştırdı, bir hafta sonra tekrar denemeye karar verdim Kendime inanamıyorum o kadar çok kazandığıma inanamadım Hepsi Dr. Ajayi sayesinde o harika bir adam ve hayatınızı rahatsız eden herhangi bir konuda manevi yardıma ihtiyacınız varsa, Whatsapp / Viber: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com üzerinden Dr Ajayi ile iletişime geçin ve inanıyorum ki bunu yaptığınız için mutlu olacaksınız.

  YanıtlaSil
 55. Evlilik evinizde sorunlar yaşıyorsanız ve hızlı bir çözüm istiyorsanız, ataları tarafından zengin bir şekilde kutsanmış büyük bir ruhani adam olan Dr. Ajayi'ye ulaşmanızı tavsiye edeceğim. Kocam boşanmak istediğini söylediğinde onun gücünü deneyimleyeceğim ama ben Onu gerçekten seviyorum ve ayrılmamızı istemiyorum, bu yüzden internette farklı insanların onun hakkında ifadelerini okuduktan sonra bir aşk büyüsü için Dr Ajayi ile iletişime geçtim, onun benden takip etmemi istediği süreci geçirmek istiyorum ve bugün kocamla mutlu bir şekilde yaşıyorum Dr Ajayi'nin aşk büyüsü sonrasında boşanma kağıdını iptal edip yırttığı için, sorunlarınızın hızlı çözümü için +2347084887094 Whatsapp numarasından kendisine yazabilir veya E-posta : drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 56. Bir süre önce tanıştığım bu büyü uygulayıcısını tüm dünyanın bilmesini istiyorum, onun benim için yaptığı her şeyi söyleyemem. kocam beni 4 yıl önce çocuklarımla birlikte terk etti internette gezinirken bu harika adamın ifadesiyle internette karşılaştım, denemeye karar verdim ve kocam şimdi geri döndü ve yine mutluyuz onun bana yardım ettiği her şeyi anlatamam Yazarken söyleyebileceğim tek şey, çok teşekkür ederim, çok mutluyum ve kendisi de dahil olmak üzere pek çok sihir yaptığına dair bana güvence verdi.

  Aşk büyüsü
  Güç büyüsü
  Başarı büyüsü
  Hamileliğin kaderi
  Evlilik büyüsü
  iyi maaşlı bir iş için büyü
  Koruma büyüsü
  davayı kazanma büyüsü
  iyi şanslar büyüsü vb.

  Büyü uygulayıcısı Dr. Ajayi'nin yardımına ihtiyacınız varsa, bu e-posta adresinden (drajayi1990@gmail.com) onunla iletişime geçin veya onu +2347084887094 whatsapp'tan ekleyin ve sorununuzu onunla tartışın. O iyi bir adam ve ona her zaman minnettar kalacağım.

  YanıtlaSil
 57. Yeni Yılınız Kutlu Olsun, bu yıl için kalbinize koyduğunuz her şeyi bulmanız için dua ediyorum 2024, Geçen yıl İlişkimde zor zamanlar geçiriyordum çünkü 3 yıllık Nişanlım bir sabah uyandı ve evden çıktığını ve artık evde olmadığını söyledi Bana olan aşkım, bu gerçekten kalbimi kırdı, geri dönmesi için diz çöküp yalvardım ama internette gezinirken Dr Ajayi ile tanışana kadar tüm yalvarışlarım boşa çıktı. İlişki sorunları yaşayan insanlara nasıl yardım ettiğini okudum, hatta bazıları aklınıza gelebilecek her türlü hastalığı tedavi etmek için şifalı bitkiler ürettiğinden bahsetti, bu benim onunla Whatsapp: +2347084887094 aracılığıyla iletişime geçmemi sağladı ve nişanlımla yaşadığım sorunu ona anlattı. Dr Ajayi bana nişanlımı önümüzdeki 3 gün içinde geri getirecek bir aşk töreni yapacağını ve bunu gerçekleştirmek için ne yapmam gerektiğini söyledi, tüm talimatları belirtildiği gibi takip ettim ve nişanlımın kapımı çalmasına şaşırdım. 4 ay boyunca yanıma almadıktan sonra. Herhangi bir ilişkiniz veya evlilik sorununuz varsa, yardım için güvenebileceğiniz kişi Dr Ajayi'dir.

  YanıtlaSil
 58. İyi günler, ataları tarafından hastalıkları şifalı bitkilerle tedavi etmek ve aynı zamanda parçalanmış evini onarmak için kutsanmış güçlü bir ruhani adam olan Dr. Ajayi ile karşılaşmamı okuyabilirsiniz. Dr. Ajayi ile tanıştım çünkü sevgili eşim boşanmamızı istiyor ve bu 12 yıllık bir aradan sonra. evlilik, biri 5 yaşında bir erkek ve 2 yaşında bir kız olmak üzere iki sevimli çocukla kutsandı, kızımızı evden aldı ve annesinin yanında kaldı ve ben ona eve geri dönmesi için yalvardım ama o reddetti, kafam gerçekten karışmıştı, bu yüzden yardım aradım Dr Ajayi'nin, 8 yıldır çocuksuz evli olan bir kadının kendi çocuğunu doğurmasına nasıl yardım ettiğini okuduğumda, Dr. Ajayi ile temasa geçtim, durumumu ona anlattı, benim hakkımda bazı bilgiler istedi ve ben de ona verdim. biraz istişarede bulundu ve bana ne yapılması gerektiğini söyledi ve ben de söyleneni yaptım, ben bunu yazarken eşim oturma odasında örgü örüyor. Gerçek bir ruhani adamın yardımına ihtiyacınız varsa Dr Ajayi son durağınızdır onunla Whatsapp / Viber üzerinden iletişime geçin: +2347084887094 veya E-posta: drajayi1990@gmail.com

  YanıtlaSil
 59. Bu aracı size hayatıma neşe ve mutluluğu geri getiren güçlü ve harika bir büyücüden bahsetmek için kullanmak istedim. Bu ifadeyi veriyorum çünkü çok mutluyum, Dr. Ajayi'ye yaptığı harika şey için teşekkür etmek istiyorum. Hayatımda, O, hayatıma mutluluğu geri getirdi, 3 yıllık sevgilim neredeyse evlenmek üzereyken işi bırakmaya karar verene kadar hayatım paramparça olana kadar büyü yapanlara hiç inanmadım. Eski bir arkadaşım beni internette Dr. Ajayi adında bir büyü uygulayıcısıyla tanıştırmadan önce 2 ay acı çektikten sonra, tekrar makul bir şey yapamayacak kadar duygusal olarak çökmüştüm, neredeyse deliriyordum, şiddete başvuruyordum ve her zaman mutsuzdum. 3 günden az bir sürede harikalar gördüm, sevgilim bana geri döndü ve hayatım tıpkı tamamlanmış bir bulmaca gibi geri geldi ve 1 ay sonra evlendik ve bu benim için rüya gibiydi çünkü onu sonsuza kadar kaybettiğimi sanıyordum . Bana yardım ettiğiniz için Dr Ajayi'ye teşekkür ederim, ama hepsinden önemlisi Dürüstlüğünüz ve Hızlı, Doğru Sonuçlarınız.

  E-POSTA: drajayi1990@gmail.com
  WHATSAPP HIM +2347084887094

  YanıtlaSil
 60. İyi günler, 13 yıllık evliydim, bir akşam kocam imzalamam için bir boşanma kağıdıyla eve geldiğinde kafam karıştı ve sorunun ne olduğunu sordu ama o öfkeyle evden çıkıp beni tüm sosyal medya platformlarından engelledi. Bu ani davranış değişikliği, Dr Ajayi hakkında güzel ifadelerle karşılaştığımda yardım aramama neden oldu ve sorunlarımı onunla paylaşmaya karar verdim. Dr Ajayi, kocamın manipüle edildiğini anlamamı sağladı ve onu serbest bırakmak için ne yapılması gerektiğini anlattı, ben de onun tüm talimatlarını yerine getirdim, şaşırtıcı bir şekilde kocam birkaç gün sonra eve döndü ve aşk hayatımız iyiye gitti. Dr Ajayi sayesinde evliliğim kurtarıldı. Herhangi bir ilişki sorunu yaşıyorsanız Dr Ajayi son durağınızdır. Dr Ajayi ile E-posta yoluyla iletişime geçin: drajayi1990@gmail.com VEYA Whatsapp / Viber: +2347084887094

  YanıtlaSil
 61. Kocam ve ben, hayatlarımıza yaptığı ilahi müdahaleden dolayı Dr. Ilekhojie'ye sonsuza kadar minnettar kalacağız. Eşimle birlikte Somali'den Kanada'ya kaçtık. Kanada'ya vardık ve hayat kolay değildi ve faturalarımızı ödemek için daha fazla paraya ihtiyacımız vardı. Eşim, bir piyango kazanma konusunda yardım almak için internette biraz araştırma yaptı ve iyi şans ritüeliyle piyango kazanan numaraları dağıtan Dr. Ilekhojie'ye ulaşmak için patronundan güvenilir tavsiyeler aldı. Hemen gerçekleştirmeyi kabul ettiğimiz süreç hakkında bizi bilgilendiren Dr Ilekhojie ile iletişime geçtik. İyi şans ritüeli tamamlandıktan sonra Hastane Araştırma Vakfı Ev piyangosundan bir bilet aldık ve Dr. Ilekhojie'nin açıkladığı rakamlarla talimat verdiği gibi oynadık. 2 gün içerisinde 3 yatak odalı bir daire ve 700.000$ nakit para kazandık. Hayatlarımız bir hafta içinde değişti ve Dr. Ilekhojie'nin talimatına göre, bu meblağın %30'u, terkedilmişlerin bakım masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için yaşlıların bulunduğu herhangi bir huzurevine gönderildi. Kendisine ulaşıp neler olduğunu görebilirsiniz. +2348147400259 numaralı telefonu arayın/mesaj gönderin veya E-posta gönderin: gethelp05@gmail.com

  YanıtlaSil
 62. Eşim ve ben, hayatlarımıza yaptığı ilahi müdahaleden dolayı Dr. Ilekhojie'ye sonsuza kadar minnettar kalacağız. Eşim ve ben birkaç yıl önce Somali'den kaçtık. Yurt dışına çıktık ve hayat kolay değildi ve faturalarımızı ödemek için daha fazla paraya ihtiyacımız vardı. Eşim, piyango kazanma konusunda yardım almak için internette biraz araştırma yaptı ve iyi şans ritüeliyle piyango kazanan numaraları dağıtan Dr. Ilekhojie'ye ulaşmak için patronundan güvenilir tavsiyeler aldı. Hemen gerçekleştirmeyi kabul ettiğimiz süreç hakkında bizi bilgilendiren Dr Ilekhojie ile iletişime geçtik. İyi şans ritüeli tamamlandıktan sonra, Hastane Araştırma Vakfı Ev piyangosundan bir bilet aldık ve Dr. Ilekhojie'nin açıkladığı rakamlarla talimat verdiği gibi oynadık. 2 gün içerisinde 3 yatak odalı bir daire ve 700.000$ nakit para kazandık. Hayatlarımız bir hafta içinde değişti ve Dr. Ilekhojie'nin talimatına göre, bu meblağın %30'u, terkedilmişlerin bakım masraflarını karşılamaya yardımcı olmak için yaşlılar için herhangi bir huzurevine gönderildi. Kendisine ulaşıp neler olduğunu görebilirsiniz. +2348147400259 numaralı telefonu arayın/mesaj gönderin veya E-posta gönderin: gethelp05@gmail.com

  YanıtlaSil
 63. 3 hafta ayrı kaldıktan sonra kocamı hâlâ seviyordum ve onu geri istiyordum. Kocam işyerinde kendinden genç bir kadınla tanıştığı için benden boşandı. 17 yıllık evlilikten sonra eşime çocuk veremedim ve bu benim hatam olmamasına rağmen uzun yıllar bana sabır gösterdiği için onu takdir ettim. Tüm sorunlarımı Dr Ilekhojie'ye anlattım ve eğer ciddi düşünürsem ve ona güvenmeye istekli olursam bana yardım edeceğine söz verdi. Sadece 72 saat içinde kocam kilometrelerce yol kat ederek evimize geldi ve tekrar birlikte çalışıp barışıp barışamayacağımızı sordu. Bana son haftalarda ne kadar perişan olduğunu anlattı ve eve geri dönmek istedi. Hayatımın aşkı geri döndüğü ve her şey düzeldiği için mutluyum. Herhangi bir yardım için Dr Ilekhojie ile konuşun. WhatsApp iletişim bilgisi: +2348147400259 veya gethelp05@gmail.com adresine e-posta gönderin

  YanıtlaSil
 64. Büyük adam Dr Ajayi'nin ataları tarafından nasıl manevi güçle kutsandığını dünyayla paylaşmak istiyorum. 2 yıldır benden ayrılan kocamla evliliğimi yeniden birleştirmeme yardım etti, onu geri kazanmaya çalışıyordum ve neredeyse pes ediyordum ama Dr Ajayi beni yeniden gülümsetmeyi başardı. Dr Ajayi gerçek bir büyü uygulayıcısıdır; ayrıca Dr Ajayi'nin yardımıyla Eski sevgilinizi geri alabilir ve sonsuza kadar mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz. İletişim E-postası: drajayi1990@gmail.com veya Whatsapp: +2347084887094

  YanıtlaSil
 65. İlişkimi dağılmaktan kurtararak bana büyük bir iyilik yapan Dr Ilekhojie sayesinde her gün yüzümde bir gülümsemeyle uyanıyorum. Mükemmel bir ilişkim olduğunu düşünürdüm, ta ki sevgilim eve geç gelip her gün bana farklı bahaneler sunana kadar, onu yakından takip etmeye karar verdim ve sonra onun başka bir kızla ilişkisi olduğunu keşfettim. Ona çok güvendiğim ve onun gizli bir ilişkisi olduğunu ve artık benimle ilgilendiğini veya bana sevgi gösterdiğini bildiğim için kalbim kırıldı. Daha farkına varmadan beni kız için terk etti ve ben de onu başka bir kadına kaptırdığım için büyük bir çıkmaza girdim. Ama Dr Ilekhojie'nin iletişim bilgilerini internete koyan herkese teşekkür ederim. Onu 48 saat içinde geri almamda bana yardımcı oldu ve bugün ilişkim her zamankinden daha fazla sevgi ve güçlü duygusal bağla yeniden tesis edildi. Dr Ilekhojie ile +2348147400259 numaralı telefondan arayarak veya WhatsApp aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popular Posts

Narsist Geri Döner Mi?

Narsist Kadının Özellikleri

Narsist Mağdurlarının Hikayeleri